1. Sınıf Harf Bilgisi Kazanım Testi – 1

1. Sınıf Harf Bilgisi Kazanım Testi – 1

1. sınıf harf bilgisi kazanım testi, harf bilgisi çalışma kağıdı, 1. sınıf pdf harf bilgisi etkinliği ve çalışmaları 12 soydan oluşan değerlendirme soruları. Çalışmamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak ürettiğimiz özgün etkinliklerimizi beğeneceğinizi umuyoruz. 1. sınıf temel konularından olan harf bilgisi okumanın temelini oluşturmaktadır.Dilimizde bir hecede en az bir, en çok dört ses harf bulunur. Harf yazının en küçük parçasıdır. Harf yazı yazmak için kullanılan işarettir. Harflerin hepsi alfabeyi oluştururlar. Yazı harfler dışında rakam, noktalama işaretleri ya da başka semboller içerebilir ama harfler yazının en temel ögesidir. Bu çalışmamızda amacımız 12 sorudan oluşan kazanım testi ile genel bir değerlendirme yapmak ve varsa eksik öğrenmeleri gidermek.

1. sınıf Harf Bilgisi Kazanım Testi Çalışma Kağıdı :

Harf bilgisi kazanım testi, çalışma kağıdı 12 adet özgün sorudan ve sayfadan oluşmaktadır. “Görseldeki meyvelerin hangisinin adı ‘‘M’’ harfi ile başlar?” soruları. Harf sayısının diğer nesnelerden eksik ya da fazla olduğu soru türleri. Yukarıdaki görseldeki hayvanın çıkardığı seste aşağıdaki harflerden hangisi bulunmaz kazanım testi soruları. Aşağıda bulunan kelimelerden hangisinde bir harf daha fazla sayıda tekrar etmiştir çalışma kağıdı. Alfabemizin 4, 5, ve 6. harfleri aşağıdakilerden hangisidir soru örnekleri.1. sınıf seviyesine uygun ünsüz harf değerlendirme soruları.

1. sınıf Harf Bilgisi Kazanım Test:

1. sınıf harf bilgisi kazanım test ile değerlendirme imkanı bulacağınız soruları bir araya getiriyoruz. Yukarıdaki görseldeki varlığın isminde bulunan sesli harf hangisidir test soruları.Aşağıdaki harflerden hangisi alfabemizde ‘T’’ harfinden önce gelir tarzında kazanım testi soruları. ‘‘Çaydanlık’’ kelimesinin harfleriyle aşağıdakilerden hangisi yazılmaz soruları. Aşağıdaki varlıklardan hangisinin adı ünlü harf ile başlayıp ünlü harf ile biter kazanım test soruları.

Aşağıdaki varlıklardan hangisinin adı ünlü harf ile başlayıp ünlü harf ile biter?

1. sınıf Türkçe dersi ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

1. sınıf Harf bilgisi ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?