1. Sınıf Hece Bilgisi Kazanım Testi – 1

1. Sınıf Hece Bilgisi Kazanım Testi – 1

1. sınıf hece bilgisi kazanım testi, harf bilgisi çalışma kağıdı, 1. sınıf pdf hece bilgisi etkinliği ve çalışmaları 12 sayfadan oluşan değerlendirme soruları. Çalışmamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak ürettiğimiz özgün etkinliklerimizi beğeneceğinizi umuyoruz. 1. sınıf temel konularından olan hece bilgisi okumanın temelini oluşturmaktadır. Dilimizde bir hecede en az bir, en çok dört ses harf bulunur. 3. sınıf hece bilgisi testi, hece bilgisi çalışma kağıdı, 3. sınıf pdf hece bilgisi etkinliği ve çalışmaları 12 soydan oluşan değerlendirme soruları. Çalışmamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak ürettiğimiz özgün etkinliklerimizi beğeneceğinizi umuyoruz. 3. sınıf temel konularından olan hece bilgisi okumanın temelini oluşturmaktadır.Türkçede her hecede yalnızca bir ünlü bulunabilir ve her ünlü tek başına veya ünsüzlerle birleşerek hece oluşturur. Ünsüzler ise hece oluşturmak için mutlaka bir ünlüye ihtiyaç duyar. Buna göre kelimedeki hece sayısı ile ünlü sayısı eşittir.Türkçe kelimelerde hecelerin başında iki ünsüz bulunmaz, yabancı kökenli kelimelerde bulunan kelime başı çift ünsüzlerden bir kısmı yazıda korunmakla birlikte söyleyişte aralarına dar bir ünlü alırlar: spor [sipor], tren [tiren] vb.

1. sınıf Hece Bilgisi Kazanım Testi Çalışma Kağıdı :

Hece bilgisi kazanım testi, çalışma kağıdı 12 adet özgün sorudan ve sayfadan oluşmaktadır. “Görseldeki meyvelerin hangisinin adı ‘‘M’’ harfi ile başlar?” soruları. Harf sayısının diğer nesnelerden eksik ya da fazla olduğu soru türleri. Yukarıdaki görseldeki hayvanın çıkardığı seste aşağıdaki harflerden hangisi bulunmaz kazanım testi soruları. Aşağıda bulunan kelimelerden hangisinde bir harf daha fazla sayıda tekrar etmiştir çalışma kağıdı. Alfabemizin 4, 5, ve 6. harfleri aşağıdakilerden hangisidir soru örnekleri.1. sınıf seviyesine uygun hece bilgisi değerlendirme soruları.

1. sınıf Hece Bilgisi Kazanım Test:

1. sınıf hece bilgisi kazanım test ile değerlendirme imkanı bulacağınız soruları bir araya getiriyoruz. Yukarıdaki görseldeki varlığın isminde bulunan sesli harf hangisidir test soruları.Aşağıdaki harflerden hangisi alfabemizde ‘T’’ harfinden önce gelir tarzında kazanım testi soruları. ‘‘Çaydanlık’’ kelimesinin harfleriyle aşağıdakilerden hangisi yazılmaz soruları. Aşağıdaki varlıklardan hangisinin adı ünlü harf ile başlayıp ünlü harf ile biter kazanım test soruları.

Aşağıdaki varlıklardan hangisinin adı ünlü harf ile başlayıp ünlü harf ile biter?

1. sınıf Türkçe dersi ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

1. sınıf Harf bilgisi ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?