1. Sınıf Online test – 2

1. Sınıf Online test – 2

Click here to edit the advanced iframe block.
Click here to edit the advanced iframe block.

1. sınıf online mini deneme sınavı sayfamıza hoş geldiniz.Uzaktan eğitimin hayatımızın bir parçası olduğu dünyamıza sınav, test, deneme ve değerlendirme sınavları önem kazanmaktadır. Hazırladığımız etkinlikler ile çocuklarımız, öğrencilerimiz sıkılmadan teknolojiyi kullanarak online olarak katılabilecekleri okuma anlama, deneme ve değerlendirme online testlerini paylaşacağımız sayfamız ücretsizdir. Online olarak hazırladığımız çalışmışların herkese faydalı olmasını diliyoruz.2019 – 2020 eğitim öğretim yılınında 1. sınıf seviyesine uygun online mini denemesini sizinle paylaşmak istedim. Çalışmamız tamamen özgün olup Türkçe’den 15, matematik dersinden 15 ve hayat bilgisi dersinden 10 soru yer almaktadır.  Denemedeki amacım öğrencileri sınav yapmak olmayıp sene içerisinde bilgilerini güncel tutmak ve sınav başarısını arttırmaktır. Bu deneme çocuğun gelişimi açısından oldukça önemlidir. Öğretmenler için öğrencilerini online değerlendirme imkanı sunmakta olup eksik kalan yanlarını tespit etme fırsatı sunar. Bu eksiklikleri gidermek için uygulayacakları yöntemleri belirlemesi için mükemmel bir araçtır.

1. sınıf online mini deneme sınavı tamamen orijinal olup yoğun bir çalışma sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Bu çalışmaların öğrenciye katkısı yadsınamaz bir gerçektir. Online deneme sonunda eksik olan kazanımları site içerisinde bulunan konu başlıklarından bulup öğrenebilir ve eksiklikleri giderebilirsiniz. Denemenin cevap anahtarı linkte paylaşılmıştır. 1. sınıf online deneme sınavı 8 için hazırlamış olduğumuz etkinlik Pdf formatındadır. Sınavda tüm öğrencilere başarılar dilerim.Eksik konu, öğrencinin daha önce hiç çalışmadığı konu anlamına gelmez. Daha önceden çalışılan; ancak öğrencinin -o konuyla ilgili olarak- karşılaştığı tüm soruları çözemediği konular da bu çerçevede değerlendirilebilir. Bazen ufak bir çaba, bu konulardaki başarının artmasını sağlayabilir. Adaylar bazı konuları çalışsalar bile çıkan soruları çözemezler. Bunun sebebi, adayın o konuda yetersiz soru çözmüş olmasıdır. etkinliğimizin faydalı olmasını umuyoruz.

1. sınıf online mini deneme İçerik;

Türkçe: 10 soru (harf bilgisi, kelime bilgisi, noktalama işaretleri, 5N1K soruları) Matematik: 10 soru (Geometrik şekiller, Kesirler). Hayat Bilgisi: 5 soru (Milli bayramlar)

Hazırladığımız 1. sınıf online denemelere ve testlere buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlarımızı takip etmek için Facebook sayfamıza bekleriz. Lütfen paylaşımlarımıza yorum yapmayı unutmayın görüşleriniz bizim için çok kıytmetli.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

115 yorum

  1. Merhaba hocam nasılsınız sürekli rakip ediyoruz sizi. Ellerinize sağlık çok verimli dersler ve ödevler paylaşıyorsunuz. Sağlıklı günler hocam

  2. Soner Hocam teşekkürler calismalarinizdan yararlanıyoruz aynı şekilde öğrencilerimiz de yararlanıyor.Emeklerinize sağlık çok güzel bir deneme.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?