3. Sınıf Haftalık Ödev (1. Dönem 16. Hafta)

3. Sınıf Haftalık Ödev (1. Dönem 16. Hafta)

3. sınıf haftalık ödev 1. dönem 16. hafta 2021-2022. 3. sınıf günlük ödevler, günlük ödev etkinlikleri 2021-2022 pdf olarak hazırlanmıştır. Her şeyden önce Uzaktan eğitim ve yıllık plana paralel olarak hazırlanan 3. sınıf haftalık ve günlük sayfalarımız pdf olarak hazırlanmıştır. 3. sınıf Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri haftalık kazanım testleri ve akıl zeka etkinlikleri olmak üzere 21 sayfadan oluşmaktadır. Aşağıda konulara ait hazırlanan etkinlikler ve kazanımlar verilmiştir.

3. Sınıf Haftalık ve Günlük ödevler 16. Hafta

3. sınıf haftalık ödev 1. dönem 16. hafta günlük ödevler çalışma sayfalarımızı olarak paylaşabileceğiniz gibi haftalık olarak toplu da öğrencilerimize ya da çocuklarımıza yaptırabilirsiniz

3. Sınıf Haftalık ve Günlük ödev 16. Hafta Türkçe Konuları

Kısa kod

Günlerden bir gün kralın Sina adındaki kuşu rahatsızlanmış. Artık eskisi gibi şarkılar söylemiyormuş. Kral, Sina’yı çok sevdiği için onu iyileştirebilen kişiyi ödüllendireceğini söylemiş. Kralın bu sözleri dilden dile yayılmış. İnsanlar ödülü kazanabilmek için yarış halindeymiş. Saraya giren herkes hünerlerini sergilemiş ama Sina’da değişiklik yokmuş. Bu haberi duyan ülkenin en iyi piyanist grubu sarayın yolunu tutmuş. Kralın karşısına çıkmışlar. Grubun kurucusu olan Yusuf bir adım öne çıkmış. ‘‘Sevgili kralım kuşu eski mutluluğuna kavuşturmak için geldik. Sizden bir ricamız olacak. Kuşla yalnız kalmamız gerekiyor.’’ demiş. Kral bu duruma çok şaşırmış ama Sina için her şeyi yaparmış.

  • İlk olarak Okuma anlama sayfaları
  • Sonrasında Eş anlamlı kelimeler Kelimeler etkinlikleri 3. sınıf
  • Ardından Zıt anlamlı kelimeler
  • Ek olarak Ad(isim) bilgisi
  • Daha sonra Olumlu, olumsuz, soru cümleleri
  • Ayrıca Atasözleri ve Deyimler
  • Bunun dışında Noktalama İşaretleri ve Yazım Yanlışı
  • Son olarak Konu kazanım değerlendirme testleri

3. Sınıf Haftalık Ödev 16. Hafta Matematik Konuları

  • Öncesinde Çarpma işlemi ile ilgili problemler
  • Sonrasında Bölme İşlemi
3. Sınıf Ödev Hayat Bilgisi

3. sınıf hayat bilgisi Bütçemize Dikkat Etmeliyiz

Bir ailenin aylık ve yıllık olarak kazandığı gelire aile geliri denir. İhtiyaçlarımız için yapılan harcamalar ise giderlerimizdir. Gider ve gelirlerin birlikte gösterildiği listeye aile bütçesi denir. Harcama yaparken öncelikle ihtiyaçlarımıza yönelmemiz gerekir. Artan paramızı ise biriktirmeliyiz.

3. Sınıf Fen Bilimleri

Maddenin Halleri

Çevremizdeki varlıkları görmemizi sağlayan enerji türüne ışık denir. Işığın olmadığı ortamlar karanlık olduğundan görebilmemiz için ışığa ihtiyaç duyarız. Görme olayının sağlıklı olabilmesi için ortamdaki ışığın yeterli seviyede olması lazım. Işık yayan ve çevresini aydınlatan nesneler ışık kaynaklarıdır. Işık kaynakları doğal ve yapay olarak ikiye ayrılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?