3. Sınıf Haftalık Ödev (1. Dönem 12. Hafta)

3. Sınıf Haftalık Ödev (1. Dönem 12. Hafta)


3. sınıf haftalık ödev 12. hafta 1. dönem 2020 – 2021. 3. sınıf günlük ödevler, günlük ödev etkinlikleri 2020- 2021 pdf olarak hazırlanmıştır. Uzaktan eğitim ve yıllık plana paralel olarak hazırlanan 3. sınıf haftalık ve günlük sayfalarımız pdf olarak hazırlanmıştır. 3. sınıf Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri haftalık kazanım testleri ve akıl zeka etkinlikleri olmak üzere 23 sayfadan oluşmaktadır. Aşağıda konulara ait hazırlanan etkinlikler ve kazanımlar verilmiştir.

3. Sınıf Haftalık ve Günlük ödevler 12. Hafta

3. sınıf haftalık ödev 1. dönem 12. hafta günlük ödevler çalışma sayfalarımızı olarak paylaşabileceğiniz gibi haftalık olarak toplu da öğrencilerimize ya da çocuklarımıza yaptırabilirsiniz

3. Sınıf Haftalık ve Günlük ödev 12. Hafta Türkçe Konuları

Kısa kod

UÇAKLAR NASIL UÇAR?

İnsanların kuşları gözlemlemeye başladığı günlerden beri uçma tutkusu vardı. İnsanlar tarih boyunca birçok uçuş denemeleri yapmıştır. Bu denemeler bugünkü uçakların temelini oluşturmuştur. Bir uçağın uçma prensibi ilgi çekici ve heyecan vericidir. Herkes uçağı uçuran şeyin jet motorları olduğunu zanneder. Jet motorları uçağı yalnızca ileri doğru itebilir; havaya doğru itemez. Havaya doğru gitmesini sağlayan tek şey, kanatlardır. Kanatların da bunu başarabilmesini sağlayan şey, ilginç kanat şeklidir. Jet motoru uçağı ileri ittikçe, kanatlar üzerlerine gelen havayı ikiye yarar ve bir kısmı kanadın üzerinden, diğeri altından akar. Kanadın şeklini inceleyecek olursak; üst taraf daha bombelidir, alt taraf daha düzdür. Buna “airfoil” (erfoil) denir. Bu şekilden ötürü, üst taraftan akan hava daha hızlıdır. Alt taraf ise düz veya daha az bombeli olduğundan dolayı hava daha yavaş akar. Bu da, kanadı yukarı doğru iter ve uçak havalanır. Yani olay motorlarda değil, kanat şeklindedir.

 • Okuma anlama sayfaları
 • Anlamlı ve kurallı cümle oluşturma etkinlikleri 3. sınıf
 • Ad(isim) bilgisi
 • Olumlu cümle, olumsuz cümle
 • Kurallı cümle, devrik cümle etkinlikleri çalışma yaprakları
 • Konu kazanım değerlendirme testleri

3. Sınıf Haftalık Ödev 12. Hafta Matematik Konuları

 • Doğal sayılarda Sıklık tablosu konu anlatımı ve etkinlikleri
 • 3. sınıf çetele tablosu çalışma kağıtları ödev sayfaları
 • 11. hafta nesne grafiği ödev sayfalar
 • 3. sınıf şekil grafiği konu anlatımı ve ödev sayfaları
 • Çarpma işleminde katın anlamı
 • Çarpım Tablosu
3. Sınıf Ödev Hayat Bilgisi

3. sınıf hayat bilgisi Evdeki Sorumluluklarım

Aile içerisinde bireylerin birbirine karşı sorumlulukları vardır. Düzenin ve huzurun bozulmaması için bu sorumlulukların bilincinde olunması önemlidir. Yemek pişirmek, temizlik yapmak, alışverişe gitmek sorumluluklardan bazılarıdır. Bunların hepsinin tek kişi tarafından yapılması ciddi bir iş yüküdür. Bu işlerin rahatça yapılabilmesi için iş bölümü gerekmektedir. Böylelikle ailedeki herkes mutlu ve huzurlu olur.

3. Sınıf Fen Bilimleri

Madde

Aşağıda verilen maddeleri ayırt etmede hangi duyu organlarımızı kullanırız. İşaretleyelim.

Aşağıdaki sözcükleri bulmacadan bulup boyayalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?