3. Sınıf Toplama İşlemi Testi – 2

3. Sınıf Toplama İşlemi Testi – 2

Toplama işlemi testleri 3. sınıf eldeli toplama işlemi, verilmeyen toplananı bulma, üç basamaklı doğal sayılar toplama testi pdf 2021. İlk önce belirtmek isteriz ki toplama işlemi ilgili eksiğimiz varsa burayı tıklayarak çalışma kağıtlarından faydalanabilirsiniz. Her şeyden önce toplama işlemi pratik yapmayı gerektiren bir konudur. Buna ek olarak farklı soru türleri ile konuyu pekiştirmenin faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu amaçla 12 sorudan oluşan test sayfaları hazırladık. Genel olarak içeriğimize ait bilgileri aşağıda belirttik. Çalışmamızın herkese faydalı olmasını diliyoruz.

Toplama İşlemi Testleri 3. Sınıf Eldeli Toplama, Verilmeyen Toplan Bulma

Toplama işlemi testleri 3. sınıf konuya ait tüm alt başlıkları içerecek şekilde hazırladık. Kısaca bahsetmek gerekirse Eldeli ve eldesiz toplama işlemi, verilmeyen toplananı bulma testlerine yer verdik. Mesela Yukarıdaki toplama işlemlerini sonuçlarına göre büyükten küçüğe sıralarsak hangi
sözcük oluşur? Benzer olarak eldeli toplama test sorularına örnek olarak:

 toplama işlemi testleri 3. sınıf
eldeli toplama işlemi test soru örnekleri

Yukarıdaki örnekte de belirtildiği gibi rakamları kullanarak en büyük ve en küçük sayılarla toplama işlemi testlerine yer verdik.

Toplama işlemi Değerlendirme Test

Eldeli toplama işlemi test sorularımızda seçici (zor) sorulara da yer verdik. Birinci olarak sembollerle yapılan toplama işlemi testleri hazırladık. Mesela :

eldeli toplama test
eldeli toplama işlemi test

Yukarıda örnektekine benzer olarak öğrencilerim için düşündürücü ve işlem yeteneğini geliştiren sorularda yer almaktadır. Sonuç olarak hazırladığımız testler önceki konuları da kapsayan genel bir değerlendirme etkinliğidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?