3. Sınıf Toplama İşlemi Testi – 3

3. Sınıf Toplama İşlemi Testi – 3

3. sınıf verilmeyen toplananı bulma test, eldeli ve eldesiz toplama işlemi testleri, zihinden toplama işlemi test soruları, yorum soruları. İlk başta hazırladığımız etkinlikle basit toplama etkinliklerine yer verdik. Daha sonra zorlayıcı sorular sorarak her öğrenciyi değerlendirecek sorular hazırladık. Buna ek olarak amacımız genel bir değerlendirme ile öğrencilerin durumlarını tespit etmek. Daha sonra varsa eksik öğrenmeleri gidermektir. Aşağıda genel olarak içeriğimize ait açıklamayı yaptık.

3. Sınıf Verilmeyen Toplananı Bulma Test, Zihinden Toplama İşlemi Testleri

3. sınıf verilmeyen toplananı bulma test etkinliğimiz sorudan oluşturduk. Daha önceden de belirtildiği gibi testin sonunda zorlayıcı ve zor sorular koyduk. İlk olarak verilmeyen toplanı bulma sorularına yer verdik. Örnek olarak

3. sınıf verilmeyen toplananı bulma test
toplama test etkinliği
toplama test etkinliği
3. sınıf toplama işlemi test soruları

İkinci olarak toplama işlemini tek ve çift sayılar konusuyla ilişkilendiren sorular hazırladık. Mesela Tabloda toplamı çift olan iki sayının
kutusu işaretleyelim. Benzer şekilde toplama işleminin sonucuna yönelik ve verilmeyen toplananı bulmaya yönelik yorum gerektiren toplama test etkinliği sorularına yer verdik. Örneğin :

3. Sınıf Toplama değerlendirme soruları

3. Sınıf Toplama işlemi Test

Toplama işlemi test etkinliği değerlendirme soruların şekil ve grafik yorumlama soruları yer alıyor. Örnek olarak çarkta verilen sayıları toplama ve sonucunu tahmin etme test soruları. Aynı şekilde sayı doğrusu üzerinde verilmeyen toplananı bulma test soruları hazırladık. Mesela Aşağıdakilerden hangisi sayı doğrusunda yer alan iki sayının toplamı olamaz? Ayrıca yeni nesil sorular ile yoruma dayalı 3. sınıf seviyesine uydun test soruları hazırladık. Son olarak toplama işlemi ile ilgili konu anlatımı ve etkinlikler sayfamızı ziyaret edebilir varsa eksik öğrenmeleri giderebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?