4. Sınıf Türkçe (Ön Adlar – 1)

4. Sınıf Türkçe (Ön Adlar – 1)

4. sınıf sıfatlar konu anlatımı, ön ad nedir, cümleleri, konu anlatımı, etkinliği ve çalışma kağıtları, test ve değerlendirme sayfaları pdf. İlk etkinliğimize konu anlatımı ile başladık. Bir varlığın sayısını, rengini, biçimini, durumunu ve yerini bildiren kelimelere ön ad (sıfat) denir. Örnek olarak : Kırmızı araba, mavi kalem, büyük ev, yeşil kazak örneklerini verdik. Daha sonra 4. sınıf ön adlar etkinlik ve çalışma kağıtları hazırladık. Benzer şekilde test ve değerlendirme sayfaları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bunlara ek olarak içleğimize ait detaylı bilgiyi aşağıda paylaştık.

4. Sınıf Sıfatlar Konu Anlatımı, Etkinliği, Çalışma Kağıtları, Test Pdf

4. sınıf sıfatlar konu özetini takiben etkinliği ve çalışma kağıtları takip etmektedir. İlk olarak şunu belirtmek isteriz, Ön adlar isimlerle birlikte kullanırız. İkinci olarak ise Ön adlar isimlerden önce gelir. Mesela Kurumuş yapraklar, geçen mevsimden kaldı. Bu cümlede sıfat olan sözcük kurumuş sözcüğüdür ve isimden önce kullanılmıştır.

Sıfatlar Etkinliği ve Çalışma Kağıtları

4. sınıf ön adlar etkinliği ve çalışma kağıtlarını 2 sayfa olarak hazırladık. İlk olarak Aşağıdaki varlıkların çeşitli özelliklerini örnekte olduğu gibi yazma etkinliği yer almaktadır. Daha sonra ise verilen cümlelerde varlıkların özelliklerini belirten sözcüklerin altını çizme etkinliğine yer verdik. Mesela:

4. sınıf sıfatlar
sıfatlar etkinlik ve çalışma kağıtları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?