Soner Hoca'yı Takip Et..
  • TARİH: 30.11.2023
3. Sınıf Doğal Sayılar – 2

3. Sınıf Doğal Sayılar – 2

3. sınıf doğal sayılar etkinliği, basamak adları, basamak ve sayı değerleri, taban blokları, abaküsler ile ilgili etkinlikler. Ardından 3. sınıflar için hazırladığımız çalışmamız yoğun emek harcanarak özgün bir şekilde hazırlanmıştır. Ek olarak Etkinliğimize konu anlatımı ile başlıyoruz. Sayıları yazmak için kullandığımız sembollere rakam denir. Rakamlar 10 tanedir. Bunlar 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ve 9’dur. Rakamların bir araya gelmesiyle sayılar oluşur. Sonrasında Bu rakamları kullanarak 3 basamaklı doğal sayıları oluşturup bunların okunuşları ile ilgili etkinliğimizi sizlere sunuyoruz.

3. Sınıf Doğal Sayılar Konu Anlatımı

3. sınıf doğal sayılar etkinliği, Öncelikle Başında sıfır olmayan, üç rakamdan oluşan doğal sayılara üç basamaklı doğal sayılar denir. Ayrıca Üç basamaklı doğal sayılar yüzlük, onluk ve birlikten oluşur. 100 tane birlikten 10 tane onluk, 10 tane onluktan ise 1 tane “yüzlük” elde edilir.Doğal sayıları okumaya en büyük basamaktan başlarız. Sonrasında Doğal sayıları yazıyla yazarken her kelime arasında boşluk bırakırız. Doğal sayıların içinde rakamların yazıldığı yerlere basamak adı verilir. Özellikle Üç basamaklı doğal sayılar; birler basamağı, onlar basamağı ve yüzler basamağından oluşur. Basamak değeri, doğal sayıları oluşturan rakamların bulunduğu basamağa göre aldığı değerdir.

Doğal Sayılar Etkinlik

3. sınıf doğal sayılar etkinliğinde sayıların okunuşu, basamak değerleri, yüzlük, onluk ve birlik kavramlarını kavrama etkinliklerine yer verdik.

3. sınıf Matematik ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

Diğer çalışmalarımıza da bakmanızı ve yorum yapmanızı rica ederiz. Sizlerden gelen yorumlar bizler için oldukça kıymetlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?