Soner Hoca'yı Takip Et..
2. Sınıf Haftalık Mini Test (1. Dönem 2. Hafta) 2022 – 2023

2. Sınıf Haftalık Mini Test (1. Dönem 2. Hafta) 2022 – 2023

2. sınıf mini test 1. dönem 2. hafta Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi haftalık kazanım testleri, değerlendirme soruları pdf 2022 – 2023. . İlk olarak belirtmek isteriz ki bu etkinlimizde amacımız öğrenilen konuların değerlendirilmesidir. Mini testlerimiz her haftada yayımlayacağız, ayrıca olup sarmal olarak değerlendirme içerikli olacaktır. Haftalık kazanım testimizi pdf olarak hazırlanmış olup Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinden oluşmaktadır. Öğretmenler için öğrencilerini değerlendirme imkanı sunmakta olup eksik kalan yanlarını tespit etme fırsatı sunacağına inanıyoruz. Bu eksiklikleri gidermek için uygulayacakları yöntemleri belirlemesi için mükemmel bir araçtır. Mini test sınavı tamamen orijinal olup yoğun bir çalışma sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Bu çalışmaların öğrenciye katkısı yadsınamaz bir gerçektir. 2. sınıf kazanım testleri sonunda eksik olan kazanımları site içerisinde bulunan konu başlıklarından bulup öğrenebilir ve eksiklikleri giderebilirsiniz. Aşağıda sınava ait konu dağılımları verilmiştir. Herkese başarılar dileriz.

2. Sınıf Mini Test 1. Dönem 2. Hafta Kazanım Testleri Pdf 2022 – 2023

2. sınıf mini test 2. dönem 1. hafta Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi haftalık kazanım testlerini 15 soru ve dört sayfa olarak hazırladık. Buna ek olarak öğrencilere kodlama alışkanlığı kazandırmak için optik form hazırladık. Bu sayede deneme sınavlarına hazırlık da yapmış olacağımızı düşündük. Hatta bir adet düşündürücü soruya gel tarzı soruya yer verdik. Böylelikle her seviyede öğrenciye hitap eden bir çalışma olacağına inanıyoruz.

Mini Test Türkçe Pdf

2. sınıf mini test 15 soru olarak hazırladık. İlk olarak okuma anlama metni ve bununla ilgili üç adet soruya yer verdik. Mesela :

  • -ikinci olarak eş anlamlı sözcükler, zıt anlamlı kelimeler sorularına yer -verdik
    -Ardından 2. sınıf noktalama işaretleri testleri, konularına yer verdik.
    -Sonrasında matematik deste, düzine basamak adı ve basamak kavramı hazırlanmış sorular
  • üçüncü olarak taban blokları ile gösterimi yapılan sayıların rakamla yazılışı hangi seçenekte verilmiştir?
  • Son olarak deste ve düzine arasındaki ilişki problemleri hazırladık
  • Sayıların okunuşu ve eşleştirme soruları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?