Soner Hoca'yı Takip Et..
  • TARİH: 09.12.2023
1. Sınıf T Sesi Etkinlikleri ve Çalışmaları

1. Sınıf T Sesi Etkinlikleri ve Çalışmaları

1. sınıf t sesi etkinlikleri, çalışmaları, t sesi çalışma kağıdı, t harfi etkinlik pdf, t harfi çalışma kağıdı, t harfi yazma 2020- 2021 . t sesi ile ilgili hazırladığımız çalışma sayfamıza hoş geldiniz. Öncelikle Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün etkinlikleri beğeneceğinizi umuyoruz. 1. sınıf öğrencilerine öğretilen ve ilk grupta yer alan t sesi ile ilgili çalışmalarımız fasikül seklinde hazırlanmıştır. Sonrasında İlk okuma-yazma öğretimi, önemli bir eğitim etkinliğidir. ilk okuma ve yazma öğretiminde karşılaşılacak olası başarısızlık öğrencinin akademik benlik tasarımını olumsuz etkiler. Bu nedenle Bu etkinlik gerek ilkokulda gerekse daha sonraki öğrenim hayatında öğrenciye lüzumlu olacak. Hatta sadece Türkçe dersinde değil diğer derslerde de başarısına yön verecek kuvvetli bir eğitim etkinliğidir. Sonuç olarak İlk okuma öğretiminin başarılı sonuçlanmasında kullanılan etkinliklerin ve çalışma kağıtlarının rolü büyüktür. 

1. Sınıf t Sesi Etkinlikleri ve Çalışmaları

1. sınıf t sesi etkinlikleri 1. sınıf t sesi çalışmaları pdf şeklinde hazırlanmış olup 18 sayfadan oluşmaktadır. İlk olarak İçinde t sesi bulunan görselleri bulma çalışmaları. Sonrasında T sesinin bulunduğu görselleri boyama etkinlikleri. Daha sonra T harfini yazma çalışma kağıtları. Bunların dışında T sesi labirent etkinlikleri. Ek olarak T harfi boyama çalışmaları. ‘‘T’’ ve “T” harflerini boyayarak maymunu muza ulaştırma etkinliği. Verilen resimler ile gölgelerini eşleştirme etkinlikleri. 1. Sınıf çizgi çalışmaları etkinliğimize buradan ulaşabilirsiniz.

1. Sınıf t Sesi Çalışma Kağıdı

1. sınıf t sesi çalışma kağıdı öğretmenin, öğrencilerin ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlandı. Mesela T sesi öğretiminde yakından uzağa, basitten karmaşığa, somuttan soyuta bir yol izlenmiştir. 1. sınıf t sesi etkinlikleri sadece t harf öğretimini değil öğrencilerin psikomotor gelişimlerini de amaçlamıştır. Kes yapıştır etkinlikleri harfi çalışma kağıdı ile ilişkili olup dikkati de geliştirmektedir.

1. Sınıf t Harfi Etkinlik

İlk olarak 1. sınıf t harfi etkinlik t harfi yazma çalışmaları. Ek olarak T harfi çalışma kağıtları. Bundan farklı olarak Fasikül çalışmasında sezdirme. Benzer şekilde boyama, harf tamamlama, açık ve kapalı heceler, hecelerle kelime oluşturma, kelimelerden cümle oluşturma, kelime ve cümle yazma etkinliklerinin olmasına vb. birçok etkinliğe özen gösterildi. Ayrıca İçerik olarak özgün olmasına özen gösterildi. Şu anda T sesi harfi ve çalışma kağıtlarımızı yukarıdaki indir butonu tıklayarak indirebilirsiniz.

1. Sınıf t Harfi çalışma kağıdı

1. sınıf t harfi çalışma kağıdı kısmında bulunan t harfi çalışma kağıdı bölümünde ihtiyacınız olan bütün etkinlikleri bulabilirsiniz. Önce 1.sınıf t sesi etkinlikleri Hızlı bir şekilde çıktı alabilir daha sonra dijital ortamda paylaşım yapabilirsiniz.

Öte yandan Sizlerin görüş ve önerileri bizler için çok kıymetlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?