2. SINIF DENEME SINAVI 2020 PDF (7)

2. SINIF DENEME SINAVI 2020 PDF (7)

2. sınıf deneme sınavı 2019 – 2020 eğitim öğretim yılınında seviyesine uygun 7. denemesini sizinle paylaşmak istedim. Çalışmamız tamamen özgün olup Türkçe’den 15, matematik dersinden 15 ve hayat bilgisi dersinden 10 soru yer almaktadır.  Denemedeki amacım öğrencileri sınav yapmak olmayıp sene içerisinde bilgilerini güncel tutmak ve sınav başarısını arttırmaktır. Bu deneme çocuğun gelişimi açısından oldukça önemlidir. Öğretmenler için öğrencilerini değerlendirme imkanı sunmakta olup eksik kalan yanlarını tespit etme fırsatı sunar.

Bu eksiklikleri gidermek için uygulayacakları yöntemleri belirlemesi için mükemmel bir araçtır. 2. sınıf deneme sınavı tamamen orijinal olup yoğun bir çalışma sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Bu çalışmaların öğrenciye katkısı yadsınamaz bir gerçektir. Değerlendirme sınavı sonunda eksik olan kazanımları site içerisinde bulunan konu başlıklarından bulup öğrenebilir ve eksiklikleri giderebilirsiniz. Denemenin cevap anahtarı linkte paylaşılmıştır. 2. sınıf deneme sınavı 8 için hazırlamış olduğumuz etkinlik Pdf formatındadır. Sınavda tüm öğrencilere başarılar dilerim.Eksik konu, öğrencinin daha önce hiç çalışmadığı konu anlamına gelmez. Daha önceden çalışılan; ancak öğrencinin -o konuyla ilgili olarak- karşılaştığı tüm soruları çözemediği konular da bu çerçevede değerlendirilebilir. Bazen ufak bir çaba, bu konulardaki başarının artmasını sağlayabilir. Adaylar bazı konuları çalışsalar bile çıkan soruları çözemezler. Bunun sebebi, adayın o konuda yetersiz soru çözmüş olmasıdır. Etkinliğimizin faydalı olmasını umuyoruz.

TÜRKÇE: (OKUMA ANLAM, ATASÖZÜ VE DEYİMLER, HARF BİLGİSİ, HECE BİLGİSİ, HECELERE AYIRMA, KELİME BİLGİSİ, CÜMLE BİLGİSİ, 5N1K)

MATEMATİK: (SAATLER – PARALARIMIZ – PROBLEMLER – KESİRLER)

HAYAT BİLGİSİ: BİTKİLER VE HAYVANLAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?