Soner Hoca'yı Takip Et..
2. Sınıf Dörder Ritmik Sayma

2. Sınıf Dörder Ritmik Sayma

2. sınıf dörder ritmik sayma konu anlatımı, 4’er ritmik yüze kadar sayma etkinlikleri, dörder ritmik sayma boyama, 4’er geriye sayma çalışma kağıtları. Çalışmamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmamızı beğeneceğinizi umuyoruz. 2. sınıf 4’er ritmik sayma etkinlikleri konu anlatımı ile başlamaktadır. Belirli bir kurala göre ileriye veya geriye sayma işlemine ritmik sayma denir. Beşer ritmik sayma ise Devamlı olarak son söylenene 4 ilave edilerek sonraki sayının bulunduğu sayma işlemidir. Konu ile gerekli temel bilgileri verdikten sonra konuyu pekiştirecek örnek etkinlikler ile devam ediyoruz. Çalışmamızın kazanımları: . 100 içinde 4’er ileriye ve geriye doğru sayar.

2. Sınıf Üçer 4’er Ritmik Sayma Etkinlikleri:

2. sınıf dörder 4’er ritmik sayma etkinlikleri ile zengin içerikli görseller öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz. 4’er ritmik sayma yaparak boşlukları doldurunuz etkinlikleri. Aşağıda verilen sayıdan başlayarak sıra ile geriye doğru 4’er ritmik sayarak boşlukları doldurma çalışma kağıtları. 10’dan başlayarak 90’a kadar dörder saydığımızda söylediğimiz sayıların bulunduğu şekilleri boyama etkinlikleri. 4’er ritmik sayma kuralına göre verilen sayılardan önce ve sonra gelen sayıları örnekteki gibi yazalım çalışmaları.

2. sınıf 4’er Ritmik Sayma Boyama:

2. sınıf 4’er ikişer ritmik sayma boyama etkinlikleri ile öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz. Aşağıdaki ritmik saymayı yaparak noktaları birleştirip boyama çalışması. 40’tan başlayarak 90’a kadar dörder saydığımızda söylediğimiz sayıların bulunduğu şekilleri boyama etkinlikleri.

2. sınıf ritmik sayma doğal sayılar ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

2. sınıf matematik dersi ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?