Soner Hoca'yı Takip Et..
  • TARİH: 01.10.2023
2. Sınıf Eldeli Toplama İşlemi – 2

2. Sınıf Eldeli Toplama İşlemi – 2

2. sınıf eldeli toplama işlemi çalışma kağıdı, konu anlatımı, 2. sınıf eldeli toplama işlemi etkinlikleri, toplama işlemi alıştırmaları pdf sayfamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. ilk önce çalışma kağıdımıza konu anlatımı ile başlıyoruz. Eldeli toplama: Eldeli bir toplama işleminde birler basamağında en fazla 9 rakamı bulunur. Bununla birlikte birliklerin toplamı iki basamaklı bir sayı olursa elde edilen sayının birlikleri birler basamağına yazarız. Ayrıca elde edilen onluk ise onlar basamağına ekleriz. Eklenen bu onluğa “elde” adı verilir. Benzer olarak Onluk ve birliklerle toplama işlemini onluk taban bloklarıyla anlattık. Onluk taban bloklarıyla eldeli toplama işlemi etkinliklerine yer verdik. Bu sayfamızda İlkokul Matematik dersi, yenilenen güncel müfredata uygun Eldeli Toplama İşlemi Etkinlikleri Çalışma Sayfası bulabilir ve indirebilirsiniz. İster sınıfta etkinlik veya değerlendirme olarak kullanın ister ödev olarak eve verin.

2. Sınıf Eldeli Toplama Çalışma Kağıdı

2. sınıf eldeli toplama işlemi çalışma kağıdı ile öğrenmeyi keyifli hale getirdik. Birinci olarak hazırladığımız etkinlikler kolaydan zora doğru ayarlanmış olup sistematik bir sıra izledik. Daha sonra eldeli toplama nasıl yapılır konularına cevap vermeye ve bu konuyu çok kalıcı hale getirecek etkinlikler, çalışmalar , problemler ve mini testlere yer verdik. Onluk ve birliklere ayrılmış eldeli toplama işlemi etkinlikleri hazırlandık. Son olarak da onluk kısma eldeyi ekleyerek yapılan toplama işlemleri çalışma kağıdı.

2. sınıf matematik dersi konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf Eldeli Toplama İşlemi Çalışma Kağıdı

2. sınıf eldeli toplama işlemi ve alıştırmaları beş sayfadan oluşmakta olup öğrenilenlerin pekişmesini sağlar ve eksik öğrenmeleri giderir. zengin içerikli görsellerle sunulan toplama işlemi soruları. Buna ek olarak eldeli toplama işlemi boyama sayfaları.

Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Facebook Adresimiz https://www.facebook.com/groups/774188919734541

İnstagram adresimiz https://www.instagram.com/sonerhocanet/

Pinterest adresimiz https://tr.pinterest.com/sonerhoca01/pins/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?