2. Sınıf Eldeli Toplama İşlemi – 1

2. Sınıf Eldeli Toplama İşlemi – 1

2. sınıf eldeli toplama işlemi etkinlikleri, konu anlatımı, eldeli toplama işlemi çalışma kağıdı, toplama işlemi alıştırmaları. Sayfamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Çalışma kağıdımıza konu anlatımı ile başlıyoruz. Eldeli toplama: Eldeli bir toplama işleminde birler basamağında en fazla 9 rakamı bulunur. Birliklerin toplamı iki basamaklı bir sayı olursa elde edilen sayının birlikleri birler basamağına yazılır. Elde edilen onluk ise onlar basamağına eklenir. Eklenen bu onluğa “elde” adı verilir.Onluk ve birliklerle toplama işlemini onluk taban bloklarıyla anlatma. Onluk taban bloklarıyla eldeli toplama işlemi etkinlikleri. Bu sayfamızda İlkokul Matematik dersi, yenilenen güncel müfredata uygun Eldeli Toplama İşlemi Etkinlikleri Çalışma Sayfası bulabilir ve indirebilirsiniz. İster sınıfta etkinlik veya değerlendirme olarak kullanın ister ödev olarak eve verin.

2. Sınıf Eldeli Toplama İşlemi Etkinlikleri

2. sınıf eldeli toplama işlemi etkinlikleri ile öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz. Hazırladığımız etkinlikler kolaydan zora doğru ayarlanmış olup sistematik bir sıra izlemiştir. Eldeli toplama nasıl yapılır konularına cevap vermeye ve bu konuyu çok kalıcı hale getirecek etkinlikler, çalışmalar , problemler ve mini testler yer alıyor. Onluk ve birliklere ayrılmış eldeli toplama işlemi etkinlikleri. Onluk kısma eldeyi ekleyerek yapılan toplama işlemleri çalışma kağıdı.

2. sınıf matematik dersi konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf Eldeli Toplama İşlemi Çalışma Kağıdı

2. sınıf eldeli toplama işlemi ve alıştırmaları beş sayfadan oluşmakta olup öğrenilenlerin pekişmesini sağlar ve eksik öğrenmeleri giderir. zengin içerikli görsellerle sunulan toplama işlemi soruları.

Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Facebook Adresimiz https://www.facebook.com/groups/774188919734541

İnstagram adresimiz https://www.instagram.com/sonerhocanet/

Pinterest adresimiz https://tr.pinterest.com/sonerhoca01/pins/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?