2. Sınıf Etkinliklerle Değerlendirme – 2 ( 1. Dönem 2020-2021)

2. Sınıf Etkinliklerle Değerlendirme – 2 ( 1. Dönem 2020-2021)

2. sınıf genel değerlendirme etkinlikleri, Türkçe , matematik değerlendirme sayfaları 17 adet etkinlik pdf 2020-2021. 2. Sınıf öğrencileri için hazırlamış olduğumuz etkinlikte şuana kadar işlenen konulardan oluşan değerlendirme etkinliği hazırladık. Etkinliklerden oluşan değerlendirme sayfaları Türkçe ve matematik derslerinden oluşan 17 adet etkinlikten oluşmuştur. Öğretmenler için öğrencilerini değerlendirme imkanı sunmakta olup eksik kalan yanlarını tespit etme fırsatı sunar. Bu eksiklikleri gidermek için uygulayacakları yöntemleri belirlemesi için mükemmel bir araçtır. 2. sınıf etkinliklerle değerlendirme sınavı tamamen orijinal olup yoğun bir çalışma sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Bu çalışmaların öğrenciye katkısı yadsınamaz bir gerçektir. 2. sınıf etkinliklerle değerlendirme sınavı sonunda eksik olan kazanımları site içerisinde bulunan konu başlıklarından bulup öğrenebilir ve eksiklikleri giderebilirsiniz. Aşağıda sınava ait konu dağılımları verilmiştir. Herkese başarılar dileriz.

2. Sınıf Genel Değerlendirme

2. sınıf genel değerlendirme tüm dersleri ve işlenen konuları kapsayan derslere yönelik sorulardan oluşur. Amacımız bir genel değerlendirme yapmak ve var ise eksik olan öğrenmeleri ortaya çıkarmak ve bunu telafi etmektir. Tüm Öğrencilerimize başarılar diliyoruz. 2. Sınıfa ait tüm ders ve konulara buradan ulaşabilirsiniz.

Türkçe Genel Değerlendirme:

2. Sınıf Türkçe genel değerlendirme etkinliklerimiz 2 sayfadan oluşmakta olup 10 adet sorudan oluşmaktadır. 2. sınıf harf ve hece bilgisi değerlendirme etkinlikleri. Eş anlam ve zıt anlam değerlendirme soruları. 2. sınıf anlamlı ve kurallı cümle oluşturma etkinlikleri. Yazım yanlışları ve satır sonuna sığmayan kelimeleri bölme etkinlik soruları.

Matematik Genel Değerlendirme:

2. Sınıf matematik genel değerlendirme etkinliklerimiz 2 sayfadan oluşmakta olup 12 adet sorudan oluşmaktadır. 2. sınıf sayıyı onluk ve birliklerine ayırma etkinlikleri. En yakın onluğa yuvarlama genel değerlendirme soruları. 2. Sınıf elde ve eldesiz topla işlemi değerlendirme çalışmaları. Onluk bozarak ve onluk bozmadan çıkarma işlemi etkinlik soruları. Zihinden toplama işlemi ve verilmeyen toplamı bulma soruları. 2. sınıf matematik toplamı ve gerçek sonucu tahmin etme çalışmaları.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?