2. Sınıf Kesirler – 1

2. Sınıf Kesirler – 1

2. sınıf kesirler konu anlatımı, etkinlik, bütün yarım çeyrek çalışma kağıdı, etkinlikleri, değerlendirme, test ve ödev sayfaları pdf. İlk olarak kesirler konu anlatımı ile başladık. Parçalanmamış olana “bütün” denir. Daha sonra Bir bütünü iki eş parçaya ayırdığımızda her bir parçaya “yarım” denir. Son olarak da Bir bütünü dört eş parçaya ayırdığımızda dört eş parçadan her birine “çeyrek” denir. Bunun ek olarak içerimize ait detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

2. Sınıf Kesirler Konu Anlatımı, Etkinlik, Bütün Yarım Çeyrek

2. sınıf kesirler konu anlatımı : Günlük hayatımızda bütün, yarım ve çeyrek denen kesir ifadelerini çokça duyarız. Şimdi, bu kavramları inceleyelim.

2. sınıf kesirler Bütün Yarım Çeyrek

Yukarıda görselleri incelediğimizde ilk olarak bir bütün yumurtanın tam olarak yarısını görüyoruz. İkinci ifade ise limonun tamamını ifade ettiği için tamdır. Üçüncü olarak ise bir karpuzun dört parçaya ayrılmış ve bir parçası ifade edildiğinden çeyrek deriz.

2. Sınıf Kesirler Bütün Barım çeyrek Etkinlik

2. sınıf kesirler bütün yarım çeyrek etkinlik sengin görselli içeriklerden oluşturduk. Birinci olarak arlıklardan bütün olanların altındaki kutucuğu yeşile, yarımı ifade edenlerin altındaki kutucuğu ise kırmıza boyama etkinlik. İkinci olarak verilen görsellere göre boşlukları doldurma çalışma kağıdı. Üçüncü olarak görsellerin ne kadarının boyandığını “yarım, çeyrek, tam” ifadelerini kullanarak yazma çalışmaları hazırladık. Son olarak şekillerin örnekteki gibi yarısını boyayarak ifadelerde boş bırakılan yerleri tamamlama etkinlik.

Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Facebook Adresimizhttps://www.facebook.com/groups/774188919734541

İnstagram adresimiz https://www.instagram.com/sonerhocanet/

Pinterest adresimiz https://tr.pinterest.com/sonerhoca01/pins/

Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCPJyxZUNYBcuO7C2LHDR77w

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?