2. Sınıf Sayı Örüntüleri

2. Sınıf Sayı Örüntüleri

2. sınıf sayı örüntüleri çalışma kağıdı, konu anlatımı, sayı örüntüleri etkinlikleri, test sayfamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak ürettiğimiz özgün çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Belirli bir kurala göre düzenli bir şekilde tekrar eden veya genişleyen şekil ya da sayı dizisine örüntü denir. 2. sınıf sayı örüntünün adımları arasındaki kural örüntünün genel kuralıdır. Eş ya da benzer çokgenler kullanılarak oluşturulan örüntüler şekil örüntüsüdür. Sayı örüntüleri ise sayıların belli bir ilişkiye göre tekrarlanarak sıralanması ile oluşur. Şekil ve sayı örüntüleri kullanılarak örüntü kuralı ve kurala bağlı olarak örüntünün nasıl devam edebileceği anlatılmaktadır. Konu anlatımı takip eden çalışma kağıdı, sayı örüntüleri etkinlikleri ve 2. sınıf seviyesinde örnekler mevcuttur. Bu çalışamalar sonucunda aralarındaki fark sabit olan sayı örüntülerini tanır. Örüntünün kuralını bulur ve eksik bırakılan ögeyi belirleyerek örüntüyü tamamlar.

2. Sınıf Sayı Örüntüleri Çalışma Kağıdı:

2. sınıf sayı örüntüleri çalışma kağıdı ile zengin içerikli etkinlikleri sizler için hazırladık. Aşağıdaki sayı örüntülerinde verilmeyen sayıları bulalım çalışma kağıdı. Aşağıdaki sayı örüntülerinde kuralı bozan sayıları bularak doğrusunu örnekteki gibi altına yazalım etkinlikleri. Aşağıdaki şekillerin içindeki sayıların arasındaki örüntü ilişkisine göre boşlukları doldurma çalışma kağıtları. Aşağıdaki sayı örüntüleri kuralını bularak boşlukları dolduralım etkinlikleri.

Sayı Örüntüleri Etkinlikleri:

2. sınıf sayı örüntüleri etkinlikleri ile öğrenmeyi pekiştiriyoruz. Aşağıda örüntülerin kuralını belirleyerek verilmeyen sayılarını yazma etkinlikleri. Aşağıda örüntülerin kuralını belirleyelim ve yazalım çalışmaları. Aşağıdaki şekillerin içindeki sayıların arasındaki örüntü ilişkisine göre boşlukları dolduralım etkinlikleri. Belirli kurala göre verilen örüntüleri devam ettirme çalışmaları. Sayı örüntüsünde eksin sayıları kuralına göre yazma etkinlikleri. Örüntüdeki kuralı bozan sayıyı bulma çalışmaları. Kuralı verilen örüntüyü yazma etkinlikleri. Doğal sayılar ile hazırladığımız diğer çalışmalara da bakmanız fayda sağlayacaktır.

2. sınıf matematik dersi ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

2. sınıf doğal sayılar ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?