2. Sınıf Sıvıları Ölçme

2. Sınıf Sıvıları Ölçme

2. sınıf sıvıları ölçme konu anlatımı, etkinlikleri sıvıları ölçme matematik çalışma kağıtları değerlendirme çalışmaları pdf Konuldukları kabın şeklini alan akışkan maddelere “sıvı” denir. Su, zeytinyağı, ayran ve meyve suyu sıvılara örnek olarak gösterilebilir. Sıvıları ölçmek için çeşitli kaplar kullanırız. Bunlardan bazıları bardak, şişe ve sürahidir. Aşağıdaki kaplar standart olmayan ölçme birimleridir.

2 sınıf sıvıları ölçme Konu Anlatımı

2. sınıf sıvı ölçüleri konu anlatımı konun özeti sayılacak temel bilgiler yer almaktadır. Günlük haytamızdaki sıvı olan maddelere örnekler verilmiş olup giriş etkinlikleri düzenlenmiştir.

2 sınıf sıvıları ölçme konu anlatımı etkinlikleri

Sıvıları Ölçme Etkinlikleri

Sıvıları ölçe etkinlikleri 4 saydan oluşmakta olup görsel açıdan zengin içeriklerden oluşmaktadır. Aşağıdaki maddelerden sıvı olanların altındaki kutucuğu işaretleme etkinlikleri. kapların alabileceği su miktarını çoktan aza doğru numara vererek sıralama çalışmaları. kapların alabileceği su miktarını azdan çoğa doğru numara vererek sıralama etkinlikleri. Yanda görseli verilen nesnelerle ilgili aşağıda verilen ifadelerden doğru
olanın başına “D”, yanlış olanın başına “Y” yazalım. 1 litre su aşağıdaki kaplardan hangisine dökülürse su seviyesi diğerlerinden fazla olur? İşaretleyelim.

sıvı ölçüleri etkinlikleri örnek çalışmaları

Sıvıları Ölçme Değerlendirme

Sıvı ölçüleri değerlendirme etkinlileri konuyu öğrendikten sonra test olarak kullanabileceğiniz çalışmalardan oluşuktadır. Aşağıdaki kaplardan hangisi kovadan daha fazla su alır? İşaretleyelim. Su havuzunu dolduracak en hızlı ölçme aracının altındaki kutucuğu yeşile, en yavaş ölçme aracının altındaki kutucuğu kırmızıya boyayalım. Aşağıdaki kaplara 1 litre su konulduğunda su seviyesinin en yüksek olduğu kabı yeşile, su seviyesinin en düşük olduğu kabı kırmızıya boyayalım. Aşağıdaki kaplardaki sıvıları en azdan en çoğa doğru sıralayalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?