2. Sınıf Zıt Anlamlı Kelimeler Test PDF

2. Sınıf Zıt Anlamlı Kelimeler Test PDF

2. sınıf zıt anlamlı kelimeler test pdf, çalışma kağıdı, etkinlik. Anlamca birbirinin karşıtı olan, birbiriyle çelişen kelimelere zıt anlamlı kelimeler adı verilir. Türkçemizde her sözcüğün eş anlamlısı olmadığı gibi zıt anlamlısı da yoktur. Zıt anlamlı sözcükler genellikle nitelik veya nicelik bildiren sözcüklerde yani sıfat ve zarf özelliğindeki sözcüklerde bulunur. Sözcüklerin karşıt anlamlı olabilmesi için her ikisinin

2. Sınıf Zıt Anlamlı Kelimeler Test

2. sınıf zıt anlamlı kelimeler testi farklı tür sorulardan oluşup öğrenmeyi kalıcı hale getirmeyi amaçlar. Testte 2. sınıf zıt anlamlı kelimeler konusu ile ilgili öğrenilenleri ölçmeyi amaçlar ve öğrenilen bilgilerin farklı tarz sorularda kullanılması istenir.

2. Sınıf Zıt Anlamlı Kelimeler Çalışma Kağıdı

2. sınıf zıt anlamlı kelimeler test çalışma kağıdının içeriği; verilen sözcüğün zıt anlamlısını şıklardan bulup doğru seçeneği işaretleme, mevsim isimlerinin zıt anlamlılarını öğrenilmesini amaçlar. Verilen kelimelerden zıt anlamlısı verilmeyeni bulup doğru şıkkın işaretlenmesi istenir. Altı çizili olarak verilen kelimenin cümle içinde nasıl kullanıldığının irdelenmesi istenir. Görseli verilen bir ismin zıt anlamlısının görselinin seçilmesi istenir. Burada görsel zeka test ile ölçülmeye çalışılır. Herhangi iki çocuğun özelliğinin zıt anlam olarak oluştuğu zaman özelliklerin nasıl değiştiği saptanması istenir. Zıt anlamlı kelimeler testinde tam başarılı olunması için ön kazanım olan kelime bilgisi konusunda etkin öğrenme sağlanmış olmalıdır.

2. sınıf Türkçe etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

2. sınıf zıt anlamlı kelimeler çalışma kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf Zıt Anlamlı Kelimeler Etkinlik

2. sınıf zıt anlamlı kelimeler test etkinliği büyük emek sonucu özgün olarak hazırlanmıştır. Öğrenilen konuların test edilmesi , eksik öğrenmelerin önüne geçilmesini sağlar. Sorulara verilen cevaplara göre bu konunu üzerinde ne kadar durulması gerektiği konusunda bilgi edinilir. Kelime haznesi hem öğrenim hayatında başarı için hem de normal hayatta kendinin ifade edilmesi açısından çok önemlidir. Testi çözen tüm çocuklara başarılar diliyoruz. Farklı tür etkinlikler için bizi takip etmeye devam edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?