3. Sınıf Cümle Bilgisi – 1

3. Sınıf Cümle Bilgisi – 1

3. sınıf cümle bilgisi konu anlatımı, etkinlikleri, kağıtları, cümle bilgisi test sayfamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Cümle bilgisi etkinliklerine konu anlatımı ile başlıyoruz. Bir duyguyu, düşünceyi, haberi, isteği tam olarak anlatan kelime ve kelime dizilerine cümle (tümce) denir. Bir cümle bir kelimeden oluşacağı gibi birden çok kelimeden de oluşabilir. “Yarın okula” bir cümle değildir. “Yarın okula gideceğim.” bir cümledir. Konu anlatımını takip eden cümle bilgisi etkinlikleri ile konuyu pekiştiriyoruz.

3. sınıf Türkçe ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

3. Sınıf Cümle Bilgisi Etkinlikleri

3. sınıf cümle bilgisi etkinlikleri ile öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz. Duygu, düşünce, istek bildiren veya yapılan bir işi anlatan kelime
ya da kelime gruplarına cümle denir. Zengin içerikli etkinliklerimiz ile konuyu iyice pekiştiriyoruz. Aşağıdaki kelime gruplarından cümle olanları işaretleyelim etkinlikleri. Aşağıdaki cümlelerin bildirdiği yargıları yazalım çalışma kağıtları. Aşağıdaki cümlelerde verilen boşlukları doğru kelimelerle eşleştirelim etkinlikleri.

3. sınıf cümle bilgisi dersi ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

Cümle Bilgisi Çalışma Kağıtları

Duygu, düşünce, istek bildiren veya yapılan bir işi anlatan kelime
ya da kelime gruplarına cümle denir. cümle bilgisi çalıma kağıdı içerikleri şu şekildedir. Aşağıdaki cümlelerin kaç kelimeden oluştuklarını kutularına yazalım çalışma Kağıtları. Aşağıdaki boşluklara kutulardaki kelime sayılarına uygun cümleler yazalım etkinlikleri. Aşağıdaki ifadelerden cümle olanların başına “+”, olmayanların başına “-” koyalım çalışmaları.

Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Facebook Adresimiz https://www.facebook.com/groups/774188919734541

İnstagram adresimiz https://www.instagram.com/sonerhocanet/

Pinterest adresimiz https://tr.pinterest.com/sonerhoca01/pins/

Diğer çalışmalarımıza da bakmanızı ve yorum yapmanızı rica ederiz. Sizlerden gelen yorumlar bizler için oldukça kıymetlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?