3. Sınıf Haftalık Ödev (1. Dönem 14. Hafta)

3. Sınıf Haftalık Ödev (1. Dönem 14. Hafta)


3. sınıf haftalık ödev 1. dönem 14. hafta 2021-2022. 3. sınıf günlük ödevler, günlük ödev etkinlikleri 2021-2022 pdf olarak hazırlanmıştır. Her şeyden önce Uzaktan eğitim ve yıllık plana paralel olarak hazırlanan 3. sınıf haftalık ve günlük sayfalarımız pdf olarak hazırlanmıştır. 3. sınıf Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri haftalık kazanım testleri ve akıl zeka etkinlikleri olmak üzere 19 sayfadan oluşmaktadır. Aşağıda konulara ait hazırlanan etkinlikler ve kazanımlar verilmiştir.

3. Sınıf Haftalık ve Günlük ödevler 14. Hafta

3. sınıf haftalık ödev 1. dönem 14. hafta günlük ödevler çalışma sayfalarımızı olarak paylaşabileceğiniz gibi haftalık olarak toplu da öğrencilerimize ya da çocuklarımıza yaptırabilirsiniz

3. Sınıf Haftalık ve Günlük ödev 14. Hafta Türkçe Konuları

Kısa kod

Bir köpek ormanda gezerken kurtla karşılaşmış. Hasta ve çok zayıflamış olan kurt ayakta zor durabiliyormuş. Köpek kurdun bu haline çok üzülmüş. “Ne kadar kötü görünüyorsun böyle kurt kardeş? Herkes bizi düşman bilse de biz uzaktan akrabayız. Doğrusu sana yardım etmek isterim.” demiş.
“Hiç sorma. Ağır bir hastalığa yakalandığım için uzun süre avlanamadım. Şimdi iyileştim ama bir av yakalayacak kadar gücüm kalmadı.’’ demiş kurt.
“Sen hiç üzülme. Ben sana yardım edeceğim. Bu akşam sahibimin düğünü var. Akşam olunca köyün dışındaki çalılıklara gel. Sana düğün yemeklerinin artıklarını taşırım.” demiş köpek.
Birkaç gün boyunca köpek tarafından beslenen kurt sonunda kendini toparlayıp eski kuvvetine kavuşmuş. Teşekkür edip vedalaştıktan sonra da ormana gitmiş.

 • İlk olarak Okuma anlama sayfaları
 • Sonrasında Basit Kelimeler etkinlikleri 3. sınıf haftalık ödev
 • Daha sonra Atasözleri
 • Ayrıca Deyimler
 • Ek olarak 5N1K çalışmaları
 • Noktalama İşaretleri
 • En sonunda Konu kazanım değerlendirme testleri 2021-2022

3. Sınıf Haftalık Ödev 14. Hafta Matematik Konuları

 • Öncesinde 3. sınıf çarpma işlemi 2 basamaklı sayı ile tek basamaklı sayıları çarpma
 • Sonrasında 2 basamaklı sayı ile 2 basamaklı sayıları çarpma
 • Bunun dışında 3 basamaklı sayı ile tek basamaklı sayıları çarpma
 • Ek olarak Çarpma işleminde katın anlamı
 • Ayrıca Çarpım Tablosu
 • Daha sonra 10 ve 100 ile kısa yoldan çarpma
3. Sınıf Ödev Hayat Bilgisi

3. sınıf hayat bilgisi Evimizdeki Kaynakları Özenli Kullanalım

Evlerimizde gündelik yaşantımızı sürdürürken su, doğal gaz, elektrik gibi kaynaklar kullanırız. Bu kaynakları kullanırken kullanım miktarına göre belli ücretler öderiz. Hem kaynakları bilinçsizce tüketmemek hem de aile bütçesine katkıda bulunmak için kaynakları tasarruflu kullanmalıyız.

3. Sınıf Fen Bilimleri

Madde 3. sınıf haftalık ödev (1. Dönem 14. Hafta)

Aşağıdaki resimleri inceleyelim. Tehlikeli olabilecek maddelerin üzerine çarpı işareti koyalım. Bazı maddeleri tatmak, dokunmak, bakmak ya da koklamak tehlikelidir. Aşağıdaki belirtilen özelliklerin altına hangi durumun tehlikeli olduğunu yazalım. Haftalık ödev

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Merhaba, haftalık ödevlerin cevap anahtarları yok mu? Sadece testlerin cevap anahtarı var ki bu yetersiz. sizden ricam ödevlerin cevaplarıda olmalı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?