3. Sınıf Haftalık Ödev (1. Dönem 15. Hafta)

3. Sınıf Haftalık Ödev (1. Dönem 15. Hafta)


3. sınıf haftalık ödev 1. dönem 15. hafta 2021-2022. 3. sınıf günlük ödevler, günlük ödev etkinlikleri 2021-2022 pdf olarak hazırlanmıştır. Her şeyden önce Uzaktan eğitim ve yıllık plana paralel olarak hazırlanan 3. sınıf haftalık ve günlük sayfalarımız pdf olarak hazırlanmıştır. 3. sınıf Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri haftalık kazanım testleri ve akıl zeka etkinlikleri olmak üzere 21 sayfadan oluşmaktadır. Aşağıda konulara ait hazırlanan etkinlikler ve kazanımlar verilmiştir.

3. Sınıf Haftalık ve Günlük ödevler 15. Hafta

3. sınıf haftalık ödev 1. dönem 15. hafta günlük ödevler çalışma sayfalarımızı olarak paylaşabileceğiniz gibi haftalık olarak toplu da öğrencilerimize ya da çocuklarımıza yaptırabilirsiniz

3. Sınıf Haftalık ve Günlük ödev 15. Hafta Türkçe Konuları

Kısa kod

İki dağın arasında sonu görünmeyen çok büyük bir göl varmış. Kuşlar göç ederken bu gölde misafir olur ve içinde yaşayan rengarenk balıklar, gün boyunca şarkılar söyler dururmuş. Gölün küçük bir kısmında yaşayan balıkların bir de kralı varmış. Buradaki tüm balıklar kralın sözünden çıkmazmış. Kral çok uyanık ve yalnızca kendi keyfini düşünen biriymiş. Tüm balıkları yiyecek bulmanın çok zor olduğu dar bir alanda tutar ve bu alanın dışına çıkanları büyük balıklara yem etmekle tehdit edermiş. Kendisi gününü gün eder, hizmetçilerine en güzel yemekleri ve içecekleri onun için hazırlatır, muhafızlar onu gece gündüz korurmuş.

 • İlk olarak Okuma anlama sayfaları
 • Sonrasında Eş anlamlı kelimeler Kelimeler etkinlikleri 3. sınıf
 • Daha sonra Zıt anlamlı kelimeler
 • Ek olarak Ad(isim) bilgisi
 • Bunun dışında Olumlu, olumsuz, soru cümleleri
 • Ardından 5N1K çalışmaları
 • En sonunda Konu kazanım değerlendirme testleri

3. Sınıf Haftalık Ödev 15. Hafta Matematik Konuları

 • İlk başta 3. sınıf çarpma işlemi 2 basamaklı sayı ile tek basamaklı sayıları çarpma
 • Ardından 2 basamaklı sayı ile 2 basamaklı sayıları çarpma
 • Öte yandan 3 basamaklı sayı ile tek basamaklı sayıları çarpma
 • Son olarak Çarpma işlemi ile ilgili problemler
3. Sınıf Ödev Hayat Bilgisi

3. sınıf hayat bilgisi Planlı Olalım

Zamanımızı verimli kullanabilmek için günlük işlerimizi planlamamız gerekir. Plan yaptığımız zaman işlerimizi doğru ve daha kolay yaparız. Bir günümüzü planlarken; ders çalışma, dinlenme, uyuma, kitap okuma gibi aktivitelere gerektiği kadar zaman ayırmalıyız. Planlı olmazsak bazı ihtiyaçlarımızı karşılamak için zamanımız kalmayabilir.

3. Sınıf Fen Bilimleri

Maddenin Halleri

Maddeler doğada katı, sıvı ve gaz olmak üzere üç halde bulunurlar. Katı maddelere kaya, buz, kalem, demir gibi maddeleri örnek olarak verebiliriz. Sıvı maddelere su, meyve suyu, süt, limonata gibi maddeleri örnek olarak verebiliriz. Gaz maddelere hava, doğal gaz, duman, buhar gibi maddeleri örnek olarak verebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?