Soner Hoca'yı Takip Et..
  • TARİH: 25.02.2024
3. Sınıf Kurallı ve Devrik Cümle – 1

3. Sınıf Kurallı ve Devrik Cümle – 1

3. sınıf kurallı ve devrik cümle konu anlatımı, test, etkinlik, çalışma kağıdı pdf, kurallı cümle oluşturma etkinlikleri. Sayfamıza hoş eldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Etkinliğimize konu anlatımı ile başlıyoruz. Cümlelerde iş, oluş, hareket bildiren kelimelere eylem denir. İş, oluş, hareket bildiren kelimeler (eylem) cümlenin sonunda yer alıyorsa bu cümleye kurallı cümle denir. Cümlenin başında ve ortasında bulunuyorsa devrik cümle denir. Örnek; Parka yarın gideceğim, kurallı cümle. Yarın gideceğim parka Devrik cümle. konu takip eden etkinliklerimiz ve çalışma kağıtlarımız mevcuttur.

3. sınıf Türkçe dersi konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtları için buraya tıklayınız.

3. Sınıf Kurallı-Devrik Cümle Etkinlik

3. sınıf kurallı ve devrik cümle etkinlik sayfamız zengin içerikli olup öğrenmeyi keyifli hale getirmektedir. Aşağıda karışık olarak verilen kelimeleri sıralayarak anlamlı ve kurallı cümleler yazma etkinlikleri. Aşağıdaki cümlelerden kurallı olanların başına ‘‘K’’ devrik olanların başına ‘‘D’’ yazma .alışma sayfaları. Eve aldım bir köpek. Babamın saçları sıkıntıdan beyazlamış.

3. Sınıf Kurallı-Devrik Cümle Çalışma Kağıtları

3. sınıf kurallı ve devrik cümleler çalışma kağıtları Aşağıda karışık olarak verilen kelimeleri sıralayarak anlamlı ve kurallı cümleler yazma etkinlikleri. Aşağıdaki cümlelerden kurallı olanların başına ‘‘K’’ devrik olanların başına ‘‘D’’ yazma .alışma sayfaları. Eve aldım bir köpek. Babamın saçları sıkıntıdan beyazlamış.

Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Facebook Adresimiz https://www.facebook.com/groups/774188919734541

İnstagram adresimiz https://www.instagram.com/sonerhocanet/

Pinterest adresimiz https://tr.pinterest.com/sonerhoca01/pins/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?