3. Sınıf Toplama ve Çıkarma Problemler – 2

3. Sınıf Toplama ve Çıkarma Problemler – 2

3. sınıf toplama ve çıkarma işlemi ile ilgili problemler, onluk bozarak ve onluk bozmadan işlem gerektiren sorular.

3. sınıf karışık problemler, toplama ve çıkarma işlemi ile ilgili problemler, onluk bozarak ve onluk bozmadan işlem gerektiren özgün sorular. Problem anlaşılınca çözümü çok kolay olan sorudur. üçüncü sınıf çıkarma işlemi problemleri konusunda başarılı olmak için öncelikle onluk bozarak veya onluk bozmadan çıkarma işlemini bilmek gerekir. Bunun için pratik yapacağınız etkinliklere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Sınıf Toplama ve Çıkarma İşlemi İle İlgili Problemler

üçüncü sınıf karışık problemler onluk bozmayı gerektiren ve gerektirmeyen toplama ve çıkarma işlemi sorulardan oluşmaktadır. Onluğa yuvarlandığında 360 sayısını veren en büyük sayı ile yüzlüğe yuvarlandığında 400 sayısını veren en küçük sayının toplamı kaçtır?3. sınıf karışık problemler ile çıkarma işlemi ilgili sorular da bulunmaktadır. Bir terzi 522 metrelik ipin önce 109 metresini daha sonra 136 metresini
kullanmıştır. Geriye kaç metre ipi kalmıştır?

Karışık Problemler Toplama

üçüncü sınıf karışık problemler toplama eldeli ve eldesiz işlem basamaklarından oluşmaktadır. 3. sınıf öğrencilerinin seviyesine uygun problem soruları yanı zaman da düşünmeyi gerektiren zor zor sorularımız da vardır.

Karışık Problemler Çıkarma

üçüncü sınıf karışık problemler çıkarma onluk bozarak veya onluk bozmayı gerektirmeyen sorulardan oluşmaktadır. 3. sınıf öğrencilerinin seviyesine uygun problem soruları yanı zaman da düşünmeyi gerektiren zor zor sorularımız da vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?