3. Sınıf  Verilmeyen Toplananı Bulma

3. Sınıf Verilmeyen Toplananı Bulma

3. sınıf verilmeyen toplananı bulma konu anlatımı, etkinlikleri, matematik toplama işleminde verilmeyen toplananı bulma çalışma kağıdı. Toplama işlemi en az 2 tane sayının birbirine eklenmesiyle yapılır. Bazı zamanlar iki ya da üç toplanan içerisinden bir tanesi verilmez. Böyle durumlarda çıkarma işlemini kullanırız ve verilmeyen toplananı kolay bir şekilde buluruz. Bunun nasıl gerçekleştireceğimize dair şimdi problemler yapalım ve anlamaya çalışalım. Etkinliğimize konu anlatımı ile başlıyoruz. 3. sınıf toplama işleminde verilmeyen toplananı bulmak için toplamdan verilen toplananı çıkarırız. Toplama işleminde verilmeyen toplananı bulmak için çıkarma işlemini bilme ön koşuldur. Çıkarma işlemi ile ilgili çalışmalarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Sınıf Verilmeyen Toplananı Bulma Konu Anlatımı ve Etkinlikleri

Verilmeyen toplananı bulma etkinlikleri dört sayfadan oluşmakla beraber zengin içeriklidir. Aşağıdaki toplama işlemlerinde verilmeyen toplananları bulalım, kutunun içine yazma etkinlikleri. Verilmeyen toplama işlemlerinde verilmeyen toplananları bulalım, kutunun içine yazma etkinlikleri.

3. sınıf verilmeyen toplananı bulma
verilmeyen toplananı bulma örnek etkinliklerimiz

Verilmeyen Toplananı Bulma Toplananı Bulma Çalışma Kağıdı

3. sınıf verilmeyen toplananı bulma çalışma kağıdı olarak kullanabilecek sayfalardan oluşmaktadır. Piramit şeklinde düzenlenmiş verilmeyen toplananı bulma çalışma kağıdı. Aşağıdaki toplama işlemlerinde verilmeyen toplananları bulalım, okların üzerine yazma çalışmaları. verilmeyen toplananı bulma kolay ve zor soru örnekleri. 3. sınıf kazanımlarına uygun etkinlik çalışmaları.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?