4. Sınıf Matematik(Çarpma İşlemi Problemleri – 1)

4. Sınıf Matematik(Çarpma İşlemi Problemleri – 1)

4. sınıf çarpma işlemi problemleri matematik, tamamen özgün hazırlanan sorulardan oluşmaktadır. Etkinliğimiz 12 sorudan pdf oluşmaktadır. İlk olarak çarpa işlemi ile ilgili bilgi verelim . Daha önce de anlatıldığı gibi toplama işleminin kısaltılmış halidir. Problem konusu ise belirli işem basamaklarını takip ederek bir soruyu veya sorunu çözme eylemidir. Mesela Bir bahçede 52 ağaç, her ağaçta ise 26 meyve olduğuna göre bu bahçede kaç meyve vardır? Bu örnek üzerinden yola çıkarak önce verilenleri yazmamız, daha sonra istenenleri ve son olarak da hangi illemi yapacağımıza karar vermemiz gerekir.

4. Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri Kazanımları:

4. sınıf çarpma işlemi problemleri Çarpma işleminin tekrarlı toplama anlamına geldiğini açıklar. Doğal sayılarla çarpma işlemi yapar. Doğal sayılarla çarpma işlemi gerektiren problemler çözer. Çarpma işlemi ile ilgili hazırladığımız problemler, kolaydan zora doğru hazırlanmıştır. 12 sorudan oluşan ve pdf olarak hazırladığımız çalışmamızın herkese faydalı olmasını diliyoruz.

Çarpma İşlemi İçeriklerimiz:

Kat problemleri 4. sınıf , basamak kavramı ile ilgili sorular hazırladık. Paralarımız ile ilgili çarpmayla ilgili problemler. Yaş problemleri, alışveriş ile ilgili özgün sorular. İlk olarak toplama ce çıkarma ile ilişkili basit problemler ile sorular sorduk. İkinci olarak ardışık toplama işlemleri gerektiren 4. sınıf problemleri yer alıyor. Bunun devamı olarak hafta ve gün ilişkisine yönelik problemlere yer verdik. Son olarak kilogram problemlerine yer verdik. Örneğin Günde 76 litre süt satan bir sütçü bir aydane kadar süt satar?

İki işlem gerektiren sorular. Mesela :

4. sınıf çarpma işlemi problemleri
çarpma işlemi problemleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?