Soner Hoca'yı Takip Et..
4. Sınıf Haftalık Mini Test (1. Dönem 14. Hafta)

4. Sınıf Haftalık Mini Test (1. Dönem 14. Hafta)

4. sınıf mini test 1. dönem 14. hafta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler haftalık kazanım testleri, değerlendirme soruları pdf İlk olarak belirtmek isteriz ki bu etkinlimizde amacımız öğrenilen konuların değerlendirilmesidir. Mini testlerimiz her haftada yayımlayacağız, ayrıca olup sarmal olarak değerlendirme içerikli olacaktır. Haftalık kazanım testimizi pdf olarak hazırlanmış olup Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinden oluşmaktadır. Öğretmenler için öğrencilerini değerlendirme imkanı sunmakta olup eksik kalan yanlarını tespit etme fırsatı sunacağına inanıyoruz. Bu eksiklikleri gidermek için uygulayacakları yöntemleri belirlemesi için mükemmel bir araçtır. Mini test sınavı tamamen orijinal olup yoğun bir çalışma sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Bu çalışmaların öğrenciye katkısı yadsınamaz bir gerçektir. 4. sınıf kazanım testleri sonunda eksik olan kazanımları site içerisinde bulunan konu başlıklarından bulup öğrenebilir ve eksiklikleri giderebilirsiniz. Aşağıda sınava ait konu dağılımları verilmiştir. Herkese başarılar dileriz.

4. Sınıf Mini Test, Haftalık Kazanım Testleri Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler Pdf

4. sınıf mini test 1. dönem 14. hafta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler haftalık kazanım testlerini 20 soru ve dört sayfa olarak hazırladık. Buna ek olarak öğrencilere kodlama alışkanlığı kazandırmak için optik form hazırladık. Bu sayede deneme sınavlarına hazırlık da yapmış olacağımızı düşündük. Hatta bir adet düşündürücü soruya gel tarzı soruya yer verdik. Böylelikle her seviyede öğrenciye hitap eden bir çalışma olacağına inanıyoruz.

Mini Test Soruları Pdf

4. sınıf mini test 20 soru olarak hazırladık. İlk olarak okuma anlama metni ve bununla ilgili iki adet soruya yer verdik. Mesela :

-ikinci olarak yazımı karıştırılan kelimeler, eş anlamlı kelimeler, zıt anlamlı kelimeler ve eş sesli kelimeler, yazımı karıştırılan kelimeler deyimler, gerçek ve hayali öğeler ile ilgili sorulara yer verdik.
-Ardından 4. sınıf eş sesli kelimeler, metin türleri, kelimede anlam konularına yer verdik.
-Sonrasında matematik doğal sayılarda doğal sayılarda bölme işlemi, kısa yoldan bölme işlemi, bölme ve çarpma işlemi problemleri özel hazırlanmış sorular.
-Yan sıra 4. sınıf mıknatısın uyguladığı kuvvet, mıknatısların kullanıldığı teknolojik aletler konusunun değerlendirme sorularına hazırladık.
-Son olarak da sosyal bilgiler doğal ve beşeri unsur ve grafikle gösterilen hava olayları konularına yer verdik.

Mümkün olduğunca sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz. Aynı şekilde paylaşarak birçok kişinin yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook https://www.facebook.com/groups/774188919734541

İnstagram adresimiz https://www.instagram.com/sonerhocanet/

Pinterest adresimiz https://tr.pinterest.com/sonerhoca01/pins/

Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCPJyxZUNYBcuO7C2LHDR77w

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?