Soner Hoca'yı Takip Et..
4. Sınıf Haftalık Problemler (2. Dönem 3. Hafta)

4. Sınıf Haftalık Problemler (2. Dönem 3. Hafta)

4. sınıf haftalık problemler 2. dönem 3. hafta, toplama ve çıkarma problemleri, çarpma ve bölme işlemi gerektiren problem soruları pdf. Öncelikle karışık olarak hazırladığımız Matematik Problemleri ile öğrencilerimiz, çocuklarımız öğrendiklerini hem pekiştirecek hem de gerçek hayata uyarlayabileceklerdir. Sınıf seviyesindeki matematik dersini çok önemsiyoruz. Ayrıca öğrencilerin matematik ile daha detaylı bir öğrenim sürecine girdiklerinin farkındayız. Bu durumu göz önüne alarak 4. Sınıf Problemler sorularını kolaydan zora doğru olacak şekilde hazırladık. Her öğrencinin yapabileceği sevide ürünler ortaya koymaya çalışarak tüm öğrencilere ulaşmak istiyoruz. Problemler her derse özgü olduğu gibi karışık olarak da ayarlanmıştır, 4. Sınıf için hazırladığımız problemlerin  herkese faydalı olmasını diliyoruz. Problemler konu içeriklerimiz: Doğal sayılar, doğal sayılarda toplama işlemi problemleri, çıkarma işlemi karışık problemleri, 4. sınıf çarpma işlemi problemleri, bölme işleminde karışık verilen alıştırmalar.

4. Sınıf Haftalık Problemler 2. Dönem 3. Hafta Karışık Problemler Pdf

4. sınıf haftalık problemler 2. dönem 3. hafta çalışmamızda 20 soru hazırladık ve ilk olarak kolay sorulara yer verdik. Ardından biraz da zor olan düşünme yeteneğini geliştiren problemlere yer verdik. Örneğin :

Buna ek olarak :

-İlk olarak toplama işlemi 4. sınıf soruları
-İkinci olarak verilmeyen toplananı bulma ile ilgili haftalık problemler
-Daha sonra çıkarma ile ilgili problem sorular
-Çarpma işlemi, zihinden çarpma işlemi, kısa yoldan çarpma, 3 doğal sayı ile yapılan çarpma işlemi ile ilgili 4. sınıf soruları
-Buna ek olarak bölme işlemi problemleri ve kesir problemleri

Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz. Aynı şekilde paylaşarak birçok kişinin yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram adresimiz https://www.instagram.com/sonerhocanet/

Pinterest adresimiz https://tr.pinterest.com/sonerhoca01/pins/

Telegram adresimiz https://t.me/Sonerhocanet

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?