4. Sınıf Türkçe (Yazım Kuralları – 2)

4. Sınıf Türkçe (Yazım Kuralları – 2)

4. sınıf Türkçe yazım kuralları, kesme işareti kullanma, yazım yanlışlarını düzeltme etkinlikleri, çalışma kağıtları ve test pdf 2021. Yazım kuralları kendimiz ifade etme ve okuduğumuzu anlama açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. İlk olarak yazımı karıştırılan sözcüklerle ilgili etkinlik hazırladık. İkinci olarak özel isimlere gelen kesme işareti ile ilgili çalışma kağıtları hazırladık. Örnek olarak aşağıdaki açıklamalımızı okuyabilirsiniz. Hazırladığımız etkinliğin tüm öğrencilere faydalı olmasını diliyoruz.

4. Sınıf Türkçe Yazım Kuralları, Yazım Yanlışlarını Düzeltme Etkinlikleri

4 sınıf türkçe yazım kuralları ile alakalı 2 sayfadan oluşan dolu dolu etkinlik ve çalışma kağıtları hazırladık. Öncelikle yazımı yanlış olarak verilmiş olan sözcüklerin doğrusunu yazma etkinliklerine yer verdik. Mesela:

4 sınıf türkçe yazım kuralları
yazım yanlışların düzeltme çalışma kağıtları

Daha sonra verilen kelimelere uygun kesme işaretini koyarak tekrar yazma etkinlikleri ter alıyor. Mesela Ankaraya, Ağrı Dağının sözcüklerini baştan yazma çalışmaları. Son olarak ise i sözcüklerden yazımı doğru olanların harfini boyayalım. Sırasıyla alttaki kutulara yazıp şifreyi çözelim. Yazım yanlışları konusu için hazırladığımız diğer etkinliklere de bakmanızı tavsiye ederiz.

Kesme işareti kullanımı ile ilgili etkinlikler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?