4. Sınıf Zamirler(Adıllar)

4. Sınıf Zamirler(Adıllar)

4. sınıf zamirler konu anlatımı, etkinlik, çalışma kağıtları, test, değerlendirme sayfaları, zamirler Türkçe sunu, konu özeti Pdf 2021. Adıllar adların yerine kullanılan kelimelerdir. Zamirler cümlede bir isim gibi görev yapar ve isimlerin aldığı tüm ekleri alabilir. Varlıkları ifade etmek istediğimizde onların ismini söyleriz: Emre, silgi, çatal, ağaç vb.
“Serhan kalemi aldı.” cümlesini bazen varlığın yerine farklı kelimeler kullanarak ifade ederiz, örneğin “Serhan onu aldı.” deriz. “Serhan onu aldı.” dediğimizde “onu” sözcüğünün “kalem” sözcüğü yerine kullanıldığını anlarız. Bu şekilde ismin yerine kullanılan kelimelere zamir (adıl) adı verilir.

4. Sınıf Zamirler Etkinlik ve Çalışma Kağıtları

4. sınıf zamirler etkinlik ve çalışma kağıtları üç sayfadan oluşmakta olup değerlendirme amaçlı kullanılabilir. Aşağıda verilen kelimelerden zamir olanları maviye, olmayanları kırmızıya boyama etkinlik sayfaları. Verilen cümlelerde geçen adılların altını çizme çalışma kağıtları. Cümlelerde verilen kişilere örnekteki gibi uygun adıllar yazma etkinlikleri.

4. sınıf zamirler konu anlatımı, etkinlik, çalışma kağıtları, test, değerlendirme sayfaları, zamirler Türkçe sunu, konu özeti Pdf 2021.
4. sınıf adıl etkinlik örnekleri

Zamirler Test ve Değerlendirme Sayfaları Pdf

4. sınıf adıl etkinliğimizi test amaçlı da kullanabilirsiniz. Cümlelerde adların yerine kullanılan kelimeleri bulup altındaki kutuya örnekteki gibi yazma test. Tümcelerde altı çizili kelimelerin yerine görsellerde belirtilen
adları getirelim ve cümleleri yeniden yazma değerlendirme sayfaları.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Merhaba sayın hocam. 4. sınıf zamir konusunu Türkçe öğretim programı hangi kazanımı altında verdiniz. Ben kazanımlar içinde bu konunun geçtiğini göremiyorum.
    Saygılar, selamlar.

    • Merhaba, öğretim programı içinde çok net bir şekilde geçmeyebilir, etkinlik kitaplarında yer verildiği için ve sizlerden gelen talep doğrultusunda hazırladık sayın hocam.

  2. Hocam sizlerden ricam mümkünse dosyaların word hallerini de paylaşır mısınız? Pandemi döneminde çocuklar evde olduğundan cevap anahtarı hazırlama noktasında sıkıntı yaşıyoruz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?