2. Sınıf Beşer Ritmik Sayma

2. Sınıf Beşer Ritmik Sayma

2. sınıf beşer ritmik sayma konu anlatımı, 2’şer ritmik yüze kadar sayma etkinlikleri, beşer ritmik sayma boyama, 5’şer geriye sayma çalışma kağıtları. Çalışmamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmamızı beğeneceğinizi umuyoruz. 2. sınıf 5’şer ritmik sayma etkinlikleri konu anlatımı ile başlamaktadır. Belirli bir kurala göre ileriye veya geriye sayma işlemine ritmik sayma denir. Beşer ritmik sayma ise Devamlı olarak son söylenene 5 ilave edilerek sonraki sayının bulunduğu sayma işlemidir. Konu ile gerekli temel bilgileri verdikten sonra konuyu pekiştirecek örnek etkinlikler ile devam ediyoruz. Çalışmamızın kazanımları: . 100 içinde 5’şer ileriye ve geriye doğru sayar.

2. Sınıf Beşer 5’şer Ritmik Sayma Etkinlikleri:

2. sınıf beşer 2’şer ritmik sayma etkinlikleri ile zengin içerikli görseller öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz. 5’şer ritmik sayma yaparak boşlukları doldurunuz etkinlikleri. Aşağıda verilen sayıdan başlayarak sıra ile geriye doğru 5’şer ritmik sayarak boşlukları doldurma çalışma kağıtları. 40’tan başlayarak 90’a kadar ikişer saydığımızda söylediğimiz sayıların bulunduğu şekilleri boyama etkinlikleri. 5’şer ritmik sayma kuralına göre verilen sayılardan önce ve sonra gelen sayıları örnekteki gibi yazalım çalışmaları.

2. sınıf 5’şer Ritmik Sayma Boyama:

2. sınıf 5’şer ikişer ritmik sayma boyama etkinlikleri ile öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz. Aşağıdaki ritmik saymayı yaparak noktaları birleştirip boyama çalışması. 40’tan başlayarak 90’a kadar ikişer saydığımızda söylediğimiz sayıların bulunduğu şekilleri boyama etkinlikleri.

2. sınıf doğal sayılar ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

2. sınıf matematik dersi ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?