1. Sınıf Doğal Sayılar Kazanım Testi – 1

1. Sınıf Doğal Sayılar Kazanım Testi – 1

1. sınıf doğal sayılar testi, doğal sayılar değerlendirme testi, 2. sınıf doğal sayılar çalışma kağıdı, doğal sayılar test pdf. Doğal sayılar çalışmamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmamızı beğeneceğinizi umuyoruz. Doğal sayılar sıfırdan (0) başlayarak sonsuza kadar devam eden sayılar kümesidir. Sayma sayılarına 0 (sıfır) sayısını eklersek doğal sayılar oluşur. Kazanım testinin içeriği ve kazanımları şöyledir. Nesne sayısı 100’e kadar (100 dâhil) olan bir topluluktaki nesnelerin sayısını belirler ve bu sayıyı rakamlarla yazar. Nesne sayısı 100’den az olan bir çokluğu model kullanarak onluk ve birlik gruplara ayırır, sayı ile ifade eder. Verilen bir çokluktaki nesne sayısını tahmin eder, tahminini sayarak kontrol eder. 100’den küçük doğal sayıların basamaklarını modeller üzerinde adlandırır, basamaklardaki rakamların basamak değerlerini belirtir.100 içinde ikişer, beşer ve onar; 30 içinde üçer; 40 içinde dörder ileriye ve geriye doğru sayar.

1. Sınıf Doğal Sayılar Kazanım Değerlendirme Testi

1. sınıf doğal sayılar kazanım testi değerlendirme testi ile öğrenilen konuların ölçme amaçlanmıştır. Ritmik sayma ile ilgili kazanım soruları. Onluk ve birlikten oluşan sayıları belirleme değerlendirme çalışmaları. 1. sınıf deste ve düzine konusuna ait kazanım testi. Doğal sayıları en yakın onluğa yuvarlama soruları ile değerlendirme çalışmaları.

1. Sınıf Doğal Sayılar Değerlendirme Test

1. sınıf doğal sayılar kazanım test ile ölçme değerlendirme amaçlanmıştır.Test içeriği şu şekildedir, basamak değeri ile ilgili sorular ve sayı bilgisini ölçen değerlendirme çalışmaları. Aşağıda verilen çokluklardan hangisinin ifade ettiği sayı 1 onluk 0 birliktir? Doğal sayıları en yakın onluğa yuvarlama test soruları. Doğal sayıları büyükten küçüğe yuvarlama değerlendirme soruları. Basamak değeri verilen sayıları belirleme kazanım testi. başarılar dileriz.

2. sınıf matematik dersi ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

2. sınıf doğal sayılar ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?