1. Sınıf Paralarımız – 2

1. Sınıf Paralarımız – 2

1. sınıf paralarımız konu anlatımı, etkinlik, çalışma kağıdı, paralarımızı tanıyalım, paralar etkinliği, problemler ve test pdf. İlk olarak çalışmamıza konu anlatımı ile başladık. Her ülkenin bir para birimi vardır. Bundan böyle Bizim ülkemizin para birimi Türk Lirası’dır. Aynı zamanda sembolü † şeklindedir. Para birimimizde lira, kuruş kavramları oldukça önemlidir. Mesela 1 TL, 100 kuruş eder. Kuruş kısaca kr. olarak gösteririz. En küçük madeni paramız 1 kuruştur ayrıca En büyük kağıt paramız 200 TL’dir. Konu anlatımı takiben etkinliklerimiz yer almaktadır. Buna ilişiklin detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. Tüm öğrencilere başarılar dileriz.

1. Sınıf paralarımız konu anlatımı, etkinlik, çalışma kağıdı, paralarımızı tanıyalım, paralar etkinliği, problemler ve test pdf.

1. sınıf paralarımız yukarıda gösterildiği konu anlatımına yer verdik. Daha sonra çalışma kağıdı ve etkinliklere yer verdik. Örneğin: Aşağıda verilen madeni paralarımızın miktarını örnekteki gibi yazalım. Bu örnekte görseli verilen madeni ve kağıt paraların karşılığını yazacağız. Bunun devamında ise verilen paraların toplam miktarını yazalım etkinliğine yer verdik;

1. sınıf paralarımız

İkinci olarak belirtilen miktar kadar parayı işaretleme çalışma kağıdı hazırladık. Lütfen aşağıdaki görseli inceleyelim. Burada toplama ve çıkarma konusu da çok iyi bilmek gerekiyor. Eğer önceki konularla ilgili eksik öğrenmeler söz konusuysa burayı tıklayarak sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?