Soner Hoca'yı Takip Et..
  • TARİH: 16.05.2024
1. Sınıf ”Z ve Ç” Sesi Etkinlikleri ve Çalışmaları

1. Sınıf ”Z ve Ç” Sesi Etkinlikleri ve Çalışmaları

1. sınıf z ve ç sesi etkinlikleri, çalışmaları, çalışma kağıdı, b harfi etkinlik pdf, çalışma kağıdı, yazma ve okuma metinleri 2020- 2021 .1. sınıf z ve ç sesi etkinlikleri, çalışmaları, b sesi çalışma kağıdı, b harfi etkinlik pdf, b harfi çalışma kağıdı, b harfi yazma ve okuma metinleri 2020- 2021. Z sesi ile ilgili hazırladığımız çalışma sayfamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün etkinlikleri beğeneceğinizi umuyoruz. 1. sınıf öğrencilerine öğretilen ve üçüncü grupta yer alan z ve ç sesi ile ilgili çalışmalarımız fasikül seklinde hazırladık. Daha sonra İlk okuma-yazma öğretimini kolaylaştıracak etkinlikler ürettik.

Aslında ilk okuma ve yazma öğretiminde karşılaşılacak olası başarısızlık öğrencinin akademik benlik tasarımını olumsuz etkilediğini düşünüyoruz. Aynı şekilde Bu etkinlik gerek ilkokulda gerekse daha sonraki öğrenim hayatında öğrenciye lüzumlu olacak. Hatta sadece Türkçe dersinde değil diğer derslerde de başarısına yön verecek kuvvetli bir eğitim etkinliğidir. Bundan böyle ilk okuma öğretiminin başarılı sonuçlanmasında kullanılan etkinliklerin ve çalışma kağıtlarının rolü büyüktür. 

1. Sınıf z ve ç Sesi Etkinlikleri ve Çalışmaları

1. sınıf b sesi etkinlikleri 1. sınıf z ve ç sesi çalışmaları pdf şeklinde hazırlanmış olup 18 sayfadan oluşmaktadır. İlk olarak içinde z ve ç sesi bulunan görselleri bulma çalışmaları. İkinci olarak z ve ç sesinin bulunduğu görselleri boyama etkinlikleri. Üçüncü olarak Z ve ç harfini yazma çalışma kağıtları. Z ve ç labirent etkinlikleri. Benzer olarak z ve ç harfi boyama çalışmaları. b harflerini boyayarak maymunu muza ulaştırma etkinliği. Verilen resimler ile gölgelerini eşleştirme etkinlikleri. 1. Sınıf çizgi çalışmaları etkinliğimize buradan ulaşabilirsiniz.

1. Sınıf z ve ç Sesi Çalışma Kağıdı

1. sınıf z ve ç sesi çalışma kağıdı öğretmenin ve öğrencilerin tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlandık. B sesi öğretiminde yakından uzağa, basitten karmaşığa, somuttan soyuta bir yol izlenmiştir. Benzer olarak 1. sınıf b harfi etkinlik sadece r harf öğretimini amaçlamamış olup öğrencilerin psikomotor gelişimlerini de amaçladık. Kes yapıştır etkinlikleri harfi çalışma kağıdı ile ilişkili olup böylelikle dikkati de geliştirmektedir.

1. Sınıf z ve ç Harfi Etkinlik

1. sınıf z ve ç harfi etkinlik b harfi yazma çalışmaları, b harfi çalışma kağıtları. Fasikül çalışmasında sezdirme, boyama, harf tamamlama, açık ve kapalı heceler, hecelerle kelime oluşturma, kelimelerden cümle oluşturma, kelime ve cümle yazma etkinliklerinin olmasına vb. birçok etkinliğe özen gösterildi. İçerik olarak özgün olmasına kesinlikle özen gösterildi. Z ve ç harfi ve çalışma kağıtlarımızı yukarıdaki indir butonu tıklayarak indirebilirsiniz.

1. Sınıf z ve ç Harfi çalışma kağıdı

1. sınıf z ve ç harfi etkinlik çalışma kağıdı kısmında bulunan bharfi çalışma kağıdı ve etkinlikleri bölümünde ihtiyacınız olan bütün etkinlikleri bulabilirsiniz. Bununla ilgili olarak z ve ç etkinlikleri Hızlı bir şekilde çıktı alabilir veya dijital ortamda paylaşım yapabilirsiniz. Son olarak lütfen çalışmalarımız ile ilgili değerli yorumlarınızı bizlerden esirgemeyin sizlerin görüş ve önerileri bizler için çok kıymetlidir. Şüphesiz kullanılacak kaynak sayısı öğrencilere faydalı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?