2. Sınıf Çarpma İşlemi Etkinlikleri ve Çalışma Kağıdı

2. Sınıf Çarpma İşlemi Etkinlikleri ve Çalışma Kağıdı

2. sınıf çarpma işlemi çalışma sayfaları etkinlikleri, çalışma kağıdı, alıştırmaları, öğrenme etkinlikleri ve değerlendirme dört sayfa pdfDaha önce hazırladığımız etkinliğimizde çarpma işlemi konusunu anlatmıştık. Ancak burada konuyu kavramaya yönelik etkinlik ve çalışma kağıtları yer alıyor. Konu anlatımına ihtiyaç duyuyorsanız lütfen burayı tıklayarak etkinliğimizi gözden geçiriniz. Genel olarak içeriğimize ait detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. Tüm öğrencilere faydalı olmasını diliyoruz.

2. Sınıf Çarpma İşlemi Çalışma Sayfaları, Çalışma Kağıdı, Alıştırmaları Pdf

2. sınıf çarpma işlemi çalışma sayfaları etkinlikleri ile ilk olarak 2 ile çarpma çalışmaları hazırladık. Örnek olarak 2 x 1 = 2, 2 x 3 = 6 ve son olarak 2 x 10 = 20. Ayrıca çarpanlardaki sayıları görsel ögeler ile zenginleştirdik. İkinci olarak 3 ile çarpma işlemi etkinlikleri gelmekte. Mesela 3 x 2 = 6, 3 x 3 = 9, ve son olarak 3 x 10 = 30. Aşağıda 2. sınıf çarpma işlemi için hazırladığımız çalışmalara ait görseller yer almaktadır.

2 sınıf çarpma işlemi etkinlikleri
2 sınıf çarpma işlemi etkinlikleri
2 sınıf çarpma işlemi etkinlikleri

4 ve 5 sayısı ile çarpma işlemi Etkinlikleri

Çarpma işlemleri etkinliklerinde 4 ve 5 ile çarpma etkinlikleri hazırladık. İlk olarak modeller ile 4 sayısını 1Den 10’a kadar çarpma işlemi ile gösterdik. Buna ek olarak 2. sınıf kazanımlarına uygun çarpma işlemleri hazırladık. Aynı zamanda çarpma işlemi sayfalarında 5 ile çarpma etkinlik ve değerlendirme çalışmalarına yer verdik.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?