2. Sınıf Çarpma İşlemi Etkinlik Sayfaları

2. Sınıf Çarpma İşlemi Etkinlik Sayfaları

2. sınıf çarpma işlemi etkinlikleri, çarpma işlemi alıştırmaları, çalışma kağıdı, çarpma işlemi nasıl öğretilir, değerlendirme ve test pdf. İlk olarak hazırladığımız ilk etkinlikte konu anlatımına yer vermiştik. Bunu takiben konu kavramaya yönelik etkinlikler ve çalışma kağıtları hazırladık. Konu anlatımına ihtiyaç duyuyorsanız lütfen burayı tıklayarak etkinliğimizi gözden geçiriniz. Genel olarak içeriğimize ait detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. Tüm öğrencilere faydalı olmasını diliyoruz.

2. Sınıf Çarpma İşlemi Etkinlikleri, Alıştırmaları ve Çalışma Kağıdı Pdf

2. sınıf çarpma işlemi etkinlikleri içerik ve görsel olarak zengin içeriklerden ve öğrencinin keyif alacağı şekilde hazırladık. Örneğin: ilk olarak aşağıdaki çarpma işlemlerini örnekteki gibi yazma çalışmalarına yer verdik. İkinci olarak 1 ve 0 sayısı ile çarpma işlemini kavratacak çalışmalar hazırladık. Mesela verilen çarpma işlemlerinde verilen boşluğa hangi sayıların yazılması gerekir? Bunun devamı olarak aşağıdaki işlemleri yapıp “?” yerine gelmesi gereken sayıyı bulma çalışma sayfaları yer alıyor.

Aşağıdaki işlemleri yapıp “?” yerine gelmesi gereken sayıyı bulalım.
2. sınıf çarpma işlemi etkinlikleri

Çarpma işlemi Çalışma Kâğıdı

2. sınıf çarpma işlemi çalışma kağıdı 3 sayfadan oluşturduk. Hatta daha fazla çarpma işlemi etkinlikleri olan sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz. Önceki etkinliklere kıyasla daha detaylı bir çalışma ortaya koyduk. İlk olarak verilen şemaya uyfun çarpma işlemi çalışma sayfaları yer alıyor. Yukarıda da gösterildiği gibi şemaya uygun olarak 2 x 3 = 6, 2 x 4 = 8 ve son olarak 6 x 8 = 48 sonucuna ulaşılır. 2. sınıf çarpma işlemi etkinlikleri aynı zamanda genel bir değerlendirme amacı ile de kullanılabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?