2. Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri

2. Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri

2. sınıf matematik çarpma problemleri, çarpma işlemi gerektiren kolay ve zor sorular, iki işlemli problem soruları ve test sayfaları pdf. İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki eğer çarpma işlemi konu ile eksik öğrenmeler varsa lütfen burayı tıklayarak konu anlatımı ile etkinliklere ulaşabilirsiniz. Problem çözmeye başalamadan önce problem çözme basamaklarını bilme, soruyu anlamalı ve çözüm adımlarını uygulamalıyız. Daha sonra yaptığımız işlemin doğru olduğunu kontrol etmeliyiz. Konu anlatımı takiben aşağıda içerimize ait detaylı açıklamayı bulabilirsiniz. Etkinliğimizin tüm öğrencilere faydalı olmasını diliyoruz.

2. Sınıf Matematik Çarpma Problemleri, Kolay ve Zor sorular Pdf

2. sınıf matematik çarpma problemleri her şeyden önce e problem çözme yeteneğini geliştirme için hazırlandı. Ayrıca etkinliklerimiz toplama ve çıkarma işlemleri de gerektiriyor. Bununla beraber sorular zordan kolaya sistematik bir şekilde hazırladık. Yani her seviyedeki öğrenciye hitap eden sorular içermektedir. Örneğin aşağıdaki görselleri inceleyelim;

Çarpma İşlemi gerektiren Problem Soruları

2. sınıf matematik çarpma problemleri yukarıda da gösterildiği gibi kazanımlara uygun problem sorularından oluşur. Mesela Doğum günümde annem 7 tabağa 3’er tane kurabiye koydu. Buna göre tabaklardaki toplam kurabiye sayısı kaçtır? Buna ek olarak yorum gerektiren zor çarpma işlemi soruları da hazırladık. Örneğin ; Bir araba A kentinden B kentine saatte 10 kilometre hızla gidecektir. A ve B kentleri arası 90 kilometredir. Yola çıkan araba 4 saat sonra mola verdiğine göre gideceği kaç kilometre yolu kalmıştır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?