2. Sınıf Kelime Bilgisi Kazanım Testi PDF – 1

2. Sınıf Kelime Bilgisi Kazanım Testi PDF – 1

2. sınıf kelime bilgisi testi, 2. sınıf kelime bilgisi çalışma kağıdı, 2. sınıf kelime bilgisi etkinlik, 2. sınıf kelime bilgisi değerlendirme. 2. sınıf kelime bilgisi testi. Kelime, cümleyi oluşturan yapı taşlarından biridir. Kelime haznesinin artması cümleleri, metinleri anlamayı kolaylaştırır. Akıcı okumayı sağlar. Cümlenin anlamlı en küçük birimlerine ya da tek başına anlamı olmadığı hâlde cümle içinde anlam kazanan anlatım birimlerine kelime denir. Kelime, insanlar arasında anlaşmayı sağlayan dilin anlamlı en küçük parçasıdır. Kelimelerin belirli bir düzen içerisinde bir araya getirilmesiyle anlaşma sağlanır.

2. sınıf kelime bilgisi testi

2. sınıf kelime bilgisi testi farklı tür sorulardan oluşup öğrenmeyi kalıcı hale getirmeyi ve kelime haznesinin artmasına katkıda bulunmayı amaçlar. Testte 2. sınıf kelime bilgisi ile ilgili öğrenilenleri ölçmeyi amaçlar ve öğrenilen bilgilerin farklı tarz sorularda kullanılması istenir.

2. sınıf kelime bilgisi çalışma kağıdı

2. sınıf kelime bilgisi kazanım testi şeklinde hazırlanan 2. sınıf çalışma kağıdı şu şekildedir: Kelimelerin alfabetik sıralamasının bulunması istenir. Görsellerin isminin alfabetik sıralamaya koyulması istenir. Kelimelere hecelere ayırma becerisinin kazanılmış olduğu düşünülerek kelimelerin son heceleriyle kelimeler türetilmesi istenir. Anlamını bilmediğimiz kelimelerin nereye bakarak anlamını bulacağımızı bilmemiz istenir. Kelime grupları verilerek anlam ilişkisine göre hangi kelimenin dışarıda kaldığını, hangi kelimelerin grup oluşturduğunu bulmanız istenir. Eş sesli kelimelerin hangi cümlede farklı anlamda kullanıldığını bulmamız istenir. Verilen cümleye göre hangi görselin ismini ekleyerek hangi görselin isminin koyularak cümlenin tam ve anlamlı olduğu bulunması istenir. Verilen harf gruplarının hangilerinin kelime olduğu sorulur. Verilen bilmecenin cevabı sorulur. Metnin kelime sayılarının karşılaştırılması ve cümlelerindeki kelime sayılarının karşılaştırılması istenir. Verilen görsellerin isminin eş seslisinin olup olmadığının bulunması istenir.

2. sınıf Türkçe etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

2. sınıf kelime bilgisi çalışma kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

2. sınıf kelime bilgisi etkinlik

2. sınıf kelime bilgisi kazanım testi çalışma kağıdı etkinliği büyük emek sonucu özgün olarak hazırlanmıştır. Öğrenilen konuların test edilmesi , eksik öğrenmelerin önüne geçilmesini sağlar. Sorulara verilen cevaplara göre bu konunu üzerinde ne kadar durulması gerektiği konusunda bilgi edinilir. Kelime haznesi hem öğrenim hayatında başarı için hem de normal hayatta kendinin ifade edilmesi açısından çok önemlidir. Testi çözen tüm çocuklara başarılar diliyoruz. Farklı tür etkinlikler için bizi takip etmeye devam edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?