2. Sınıf Doğal Sayılarda Karşılaştırma ve Sıralama

2. Sınıf Doğal Sayılarda Karşılaştırma ve Sıralama

2. sınıf doğal sayılarda karşılaştırma ve sıralama, çalışma kağıdı, etkinliği, testi ve konu anlatımı. Sayfamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak ürettiğimiz özgün çalışmamızı beğeneceğinizi umuyoruz. Etkinliğimize konu anlatımı ile başlıyoruz. İki basamaklı doğal sayıları karşılaştırırken önce onlar basamağına bakılır. Onlar basamağı aynı sayılar varsa birler basamağına bakılır. Konu anlatımı takip eden zengin içerikli etkinlikler ve çalışmalar ile öğrendiklerimizi pekiştiriyoruz. 2. sınıf matematik etkinlik, konu anlatımı ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf Doğal Sayılarda Karşılaştırma ve Sıralama Etkinliği

2. sınıf doğal sayılarda karşılaştırma ve sıralama etkinliği zengin içerikli olup öğrenmeyi keyifli hale getirmektedir. Etkinliklerimizin içeriği şu şekildedir. Aşağıdaki sayı gruplarından büyük olanı örnekteki gibi işaretleyelim etkinlikleri. Aşağıdaki sayı gruplarından küçük olanı örnekteki gibi işaretleyelim çalışma kağıtları. Aşağıdaki sayı gruplarından en küçük sayının bulunduğu elmayı kırmızıya, en büyük sayının bulunduğu elmayı yeşile boyama etkinliği. Aşağıdaki noktalı yerlere “büyüktür, eşittir, küçüktür” ifadelerinden uygun olanı yazma çalışmaları. Aşağıdaki çemberlerin ortasında verilen sayılardan daha küçük sayıların olduğu bölümü kırmızıya, daha büyük olan sayıların bulunduğu bölümü sarıya boyama etkinlikleri. kazanımlarımız . 100’den küçük doğal sayılar arasında karşılaştırma ve sıralama yapar.

Doğal Sayılarda Karşılaştırma ve Sıralama çalışma Kağıdı

2. sınıf doğal sayılarda karşılaştırma ve sıralama çalışma kağıdı zengin içerikli olup öğrenmeyi keyifli hale getirmektedir. Aşağıdaki kutucuklara yönergelere uygun olan sayıları yazalım çalışma kağıtları. Aşağıdaki sayıları büyükten küçüğe doğru sıralama çalışmaları. Aşağıdaki sayıları küçükten büyüğe doğru sıralama etkinlikleri. Aşağıda verilen sayılardan önce ve sonra gelen sayıları örnekteki gibi yazma çalışma kağıtları. Aşağıdaki boşlukları büyükten küçüğe doğru sıralı olacak şekilde uygun sayılar yazarak doldurma etkinlikleri.

2. sınıf doğa l sayılar ile etkinlik konu anlatımı ve çalışma kağıtlarıyla ilgili çalışmalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?