2. Sınıf Sıra Bildiren Sayılar

2. Sınıf Sıra Bildiren Sayılar

2. sınıf sıra bildiren sayılar etkinliği, sıra bildiren sayılar konu anlatımı, çalışma kağıdı PDF. Sayfamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak ürettiğimiz özgün çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. eTkinliğimize konu anlatımı ile başlıyoruz. Varlıkların sırasını bildiren sayılara sıra bildiren sayılar denir. Sıra bildiren sayıları rakamla yazarken sağına nokta işareti koyarız. Nokta “ -(i)nci” diye okunur. Konu anlatımını takip eden zengin içerikli etkinlik ve çalışma kağıtlarımız ile konuyu pekiştirebilirsiniz. Kazanımlarımız ise şu şekildedir; 100’den küçük doğal sayılar arasında karşılaştırma ve sıralama yapar.

2. sınıf matematik konuları, etkinlikleri ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf Sıra Bildiren Sayılar Etkinliği

2. sınıf sıra bildiren sayılar etkinliği ile öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz. Aşağıdaki boşlukları yukarıda verilen görsellere göre doldurma etkinlikleri. Hazırladığımız çalışma kağıtları ile 1. (birinci), 2. (ikinci), 3. (üçüncü) gibi kavramların ne olduğunu ve günlük hayatta nerede kullandığımıza dair örnek çalışmalar mevcuttur. Aşağıdaki boşlukları uygun olan kelime ile dolduralım etkinlikleri.

2. sınıf doğa sayılar ile etkinlik konu anlatımı ve çalışma kağıtlarıyla ilgili çalışmalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Sıra Bildiren Sayılar Çalıma Kağıdı

2. sınıf sıra bildiren sayılar çalışma kağıdı ile konuyu iyice anlayacak ve pekiştireceksiniz. Resimde verilen bilgilere göre boşluk doldurma çalışma kağıtları. Yarışta kim 1. (birinci) durumdadır? Yarışta kim 2. (ikinci) durumdadır? Yarışta kim 3. (üçüncü) durumdadır? Önünde iki kişi olan yarışmacı ……………… olmuştur. Aşağıdaki boşlukara öncedir, sonradır, arasındadır ifadelerinden uygun olanı yazma çalışma kağıtları.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?