Soner Hoca'yı Takip Et..
2. Sınıf Matematik Onluğa Yuvarlama Etkinlikleri

2. Sınıf Matematik Onluğa Yuvarlama Etkinlikleri

2. sınıf matematik onluğa yuvarlama etkinlikleri, onluğa yuvarlama çalışma kağıdı, sayı yuvarlama , en yakın onluğa yuvarlama sunusu. Sayfamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Etkinliğimize konu anlatımı sunusu ile başlıyoruz. Doğal sayılarda en yakın onluğa yuvarlama yapılırken: Önce sayının hangi onluklar arasında olduğu bulunur. Sonra sayının birler basamağına bakılır. Birler basamağındaki rakamı 1, 2, 3, 4 olan sayılar kendi onluğuna 5, 6, 7, 8, 9 olanlar bir sonraki onluğa yuvarlanır. Doğal sayılar en yakın onluğa yuvarlanınca yuvarlandığı sayının birler basamağı sıfır “0” olur.Konu anlatımını takip eden etkinlik ve çalışma sayfalarımız mevcuttur.

2. sınıf doğal sayılar ile konu anlatımı etkinlik ve çalışma sayfalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf Onluğa Yuvarlama Çalışma Kağıdı

2. sınıf matematik onluğa yuvarlama etkinlikleri, onluğa yuvarlama çalışma kağıdı zengin içerikli olup öğrenmeyi keyifli hale getirmektedir. Aşağıdaki sayıların hangi onluklar arasında olduğunu örnekteki gibi bulma etkinlikleri. Aşağıdaki sayılar hangi onluğa yakınsa o şekli örnekteki gibi boyama çalışmaları. En yakın onluğa yuvarlandığında 50 olan sayıları aşağıya yazalım çalışma kağıtları. En yakın onluğa yuvarlandığında 40 olan sayıları aşağıya yazalım etkinlikleri. En yakın onluğa yuvarlandığında 60 olan sayıları aşağıya yazalım. En yakın onluğa yuvarlandığında 20 olan sayıları aşağıya yazalım. En yakın onluğa yuvarlandığında 70 olan sayıları aşağıya yazalım. En yakın onluğa yuvarlandığında 80 olan sayıları aşağıya yazma çalışma kağıtları. En yakın onluğa yuvarlandığında 10 olan sayıları aşağıya yazalım.

2. sınıf en yakın onluğa yuvarlama sunusu

2. sınıf matematik onluğa yuvarlama etkinlikleri sunusu içerikleri Aşağıdaki tavşanların elinde tuttukları onluğa yakın olan doğal sayıları boyama çalışmaları. Aşağıda verilen damlalardaki sayıları en yakın oldukları onluklarla eşleştirerek aynı renge boyayalım etkinlikleri.

Aşağıdaki tavşanların elinde tuttukları onluğa yakın olan doğal sayıları
boyayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?