2. Sınıf Toplama İşlemi Kazanım Testi – 1

2. Sınıf Toplama İşlemi Kazanım Testi – 1

İkinci sınıf toplama işlemi kazanım testi, İkinci sınıf toplama işlemi etkinlikleri, 2. sınıf toplama işlemi çalışma kağıdı. Aynı türden nesneleri birbirine ekleme,bir araya getirme işlemidir.Toplama işlemi sonucunda oluşan miktar artar , çoğalır , fazlalaşır , büyür . Bir toplama işleminde bir araya gelen sayıların her birine toplanan denir.

İkinci sınıf toplama işlemi kazanım testi

İkinci sınıf toplama işlemi kazanım testi, İkinci sınıf toplama işlemi etkinlikleri, 2. sınıf toplama işlemi çalışma kağıdı. 2. sınıf toplama işlemi kazanım testi özgün bir içerik olup toplama işlemi kazanımlarıyla ilgili eksik öğrenmeleri belirlemeye yöneliktir. Çözülecek olan kazanım testinin sonucuna göre eksiklikleri giderici etkinliklere yönlendirmelidir. Toplama işlemi becerisi, dört işlem becerilerinin temelini oluşturmaktadır. Toplama işleminin öğrenme aşamasındaki eksiklikler dört işlem becerilerinin doğrudan veya dolaylı olarak olumsuz etkileyecektir. Bu eksiklikler değerlendirme gereken eksikliklerle belirlenmesi önem arz etmektir. İşte size sunduğumuz bu içerik kapsayıcı olarak bu konuda size yardımcı olacaktır. Verilen sayının toplamının 2 basamaklı olduğuna vurgu yapılacak verilmeyen sayıların tahmin edilmesi istenir. Sorulan bu sorular toplama işlemi kazanımının tam olarak öğrenildiğini ölçmeye yöneliktir.

İkinci Sınıf Toplama İşlemi Etkinlikleri

İkinci sınıf toplama işlemi etkinlikleri içeriğinde; onluk ve birlik bloklarla verilen 2 sayının toplanması istenir. Verilen 3 çokluğa ait değerin kg cinsinden bulunması beklenir. Verilen sayıların toplamının bulunması ve bu bulunan toplamların sonuçlarının bulunması istenir. Burada sembol okuma becerisi alt kazanımına da yer verilmektedir. Verilen sayılarla yapılacak toplama işlemlerinde en yüksek değerin hangisi olduğunun test üzerinde cevaplanması istenir. İşlem basamaklarını kullanarak istenen sonuca gidilmesi beklenir. Burada işlem basamağına dikkat edilmesi gerekir. Verilen rakamlarla oluşturulabilecek en büyük ve en küçük sayının oluşturulup bunların birbiri ile toplanması istenir. Burada basamak değeri kavramının öğrenilmiş olması gerektiği unutulmamalıdır.

2. Sınıf Matematik Etkinliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf Toplama İşlemi Etkinliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?