2. Sınıf Matematik Uzamsal İlişkiler

2. Sınıf Matematik Uzamsal İlişkiler

2. sınıf matematik uzamsal ilişkiler, konu anlatımı, etkinlikleri, yer, yön ve hareket etkinlikleri test ve çalışma kağıdı pdf. Nesnelerin yerlerini tarif etmek için yer, yön ve hareket belirtme ifadelerini kullanırız. Bu ifadelere örnek olarak alt, üst, aşağı, yukarı, sağ ve sol kavramlarını verebiliriz. Buna ek olarak yer, yön ve hareket etkinlikleri ve çalışma kağıtları da hazırladık.

2. Sınıf Matematik Uzamsal İlişkiler Yer, Yön, Hareket Etkinlikleri Pdf

2. sınıf matematik uzamsal ilişkiler etkinlikleri üç sayfadan oluşmaktadır. İlk olarak bir varlığın önü, arkası, sağı ve solu ile ilgili çalışmalara yer verdik. Örnek olarak verilen görseldeki varlığın solundaki nesneyi bulma. Daha sonra görsele göre Esma belirtilen yerlere giderse nereye ulaşır? Boş bırakılan yerlere yazalım. Mesela :

2. sınıf matematik uzamsal ilişkiler
uzamsal ilişkiler etkinlikleri

Buna ek olarak uzamsal ilişkiler kazanımlarına uygun verilen yönergeleri okuyarak cümlelerdeki boşlukları doldurma etkinlikleri hazırladık. Örnek olarak k işaretini saat yönünde çeyrek tur döndürürsek ok işareti …………… gösterir?

Uzamsal İlişkiler Yer, Yön, Hareket Değerlendirme, Test

2. sınıf matematik çalışmamızı değerlendirme ve test amaçlı kullanabilirsiniz. Ayrıca robotik kodlama ve akıl zeka etkinliği ile birleştirilmiş test sayfalarımız da mevcuttur.

Son olarak aşağıdaki linklerden deneme sınavlarımıza ulaşabilirsiniz.

2. sınıf deneme sınavı pdf (9)
2. Sınıf Deneme
2. sınıf deneme
2. Sınıf Değerlendirme
2. sınıf deneme sınavı pdf (7)
2. sınıf test (7)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?