Soner Hoca'yı Takip Et..
 • TARİH: 15.05.2024
2. Sınıf Haftalık Mini Test (1. Dönem 7. Hafta)

2. Sınıf Haftalık Mini Test (1. Dönem 7. Hafta)

2. sınıf mini test 1. dönem 7. hafta Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi haftalık kazanım testleri, değerlendirme soruları pdf. İlk olarak belirtmek isteriz ki bu etkinlimizde amacımız öğrenilen konuların değerlendirilmesidir. Mini testlerimiz her haftada yayımlayacağız, ayrıca olup sarmal olarak değerlendirme içerikli olacaktır. Haftalık kazanım testimizi pdf olarak hazırlanmış olup Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinden oluşmaktadır. Öğretmenler için öğrencilerini değerlendirme imkanı sunmakta olup eksik kalan yanlarını tespit etme fırsatı sunacağına inanıyoruz. Bu eksiklikleri gidermek için uygulayacakları yöntemleri belirlemesi için mükemmel bir araçtır. Mini test sınavı tamamen orijinal olup yoğun bir çalışma sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Bu çalışmaların öğrenciye katkısı yadsınamaz bir gerçektir. 2. sınıf kazanım testleri sonunda eksik olan kazanımları site içerisinde bulunan konu başlıklarından bulup öğrenebilir ve eksiklikleri giderebilirsiniz. Aşağıda sınava ait konu dağılımları verilmiştir. Herkese başarılar dileriz.

2. Sınıf Mini Test 1. Dönem 7. Hafta Kazanım Testleri Pdf

2. sınıf mini test 1. dönem Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi haftalık kazanım testlerini 15 soru ve dört sayfa olarak hazırladık. Buna ek olarak öğrencilere kodlama alışkanlığı kazandırmak için optik form hazırladık. Bu sayede deneme sınavlarına hazırlık da yapmış olacağımızı düşündük. Hatta bir adet düşündürücü soruya gel tarzı soruya yer verdik. Böylelikle her seviyede öğrenciye hitap eden bir çalışma olacağına inanıyoruz.

Mini Test Türkçe Pdf

2. sınıf mini test 15 soru olarak hazırladık. İlk olarak okuma anlama metni ve bununla ilgili üç adet soruya yer verdik. Mesela :

 • -İlk olarak okuma anlama metni ve metinle ilgili 2 adet değerlendirme sorusu sorduk
 • -ikinci olarak harf bilgisi, hece bilgisi sorularına yer -verdik
 • -Ardından 2. sınıf zıt anlamlı sözcükler testleri, konularına yer verdik.
  -Sonrasında matematik deste, düzine basamak adı ve basamak kavramı hazırlanmış sorular
 • Ayrıca deste düzine ve iki basamaklı sayıların bilgisini gerektiren problem testleri hazırladım
 • Son sayı örüntüleri, en yakın onluğa yuvarlama test soruları hazırladım
 • Ritmik sayma test, ritmik sayma problemleri değerlendirme
 • Buna ilaveten toplama işlemi testleri eldeli ve eldesiz toplama işlemi değerlendirme sorular hazırladım
 • Hayat bilgisinde ise iletişim kuralları değerlendirme testlerine yer verdim

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Soner öğretmenim haftalık mini testlerinizi her hafta yapıyorum. Sorularınız çok kaliteli ..yeni nesil soru olması ayrıca benim için çok önemli. Öğrencilerim de her hafta mutlaka 15
  net çıkaran 2-3 öğrencim oluyor. Sınıfımın yüzde 50 si 10 neti kesin yapıyor. Zorlu sorular olması çok iyi. Sizi tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim. Allah yardımıcınız olsun. Dualarım sizinle. Emeklerinize sağlık.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?