Soner Hoca'yı Takip Et..
4. Sınıf Haftalık Mini Test (1. Dönem 8. Hafta)

4. Sınıf Haftalık Mini Test (1. Dönem 8. Hafta)

4. sınıf mini test 1. dönem 8 hafta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler haftalık kazanım testleri, değerlendirme soruları pdf. İlk olarak belirtmek isteriz ki bu etkinlimizde amacımız öğrenilen konuların değerlendirilmesidir. Mini testlerimiz her haftada yayımlayacağız, ayrıca olup sarmal olarak değerlendirme içerikli olacaktır. Haftalık kazanım testimizi pdf olarak hazırlanmış olup Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinden oluşmaktadır. Öğretmenler için öğrencilerini değerlendirme imkanı sunmakta olup eksik kalan yanlarını tespit etme fırsatı sunacağına inanıyoruz. Bu eksiklikleri gidermek için uygulayacakları yöntemleri belirlemesi için mükemmel bir araçtır. Mini test sınavı tamamen orijinal olup yoğun bir çalışma sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Bu çalışmaların öğrenciye katkısı yadsınamaz bir gerçektir. 4. sınıf kazanım testleri sonunda eksik olan kazanımları site içerisinde bulunan konu başlıklarından bulup öğrenebilir ve eksiklikleri giderebilirsiniz. Aşağıda sınava ait konu dağılımları verilmiştir. Herkese başarılar dileriz.

4. Sınıf Mini Test, Haftalık Kazanım Testleri Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler Pdf

4. sınıf mini test 1. dönem 8. hafta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler haftalık kazanım testlerini 20 soru ve dört sayfa olarak hazırladık. Buna ek olarak öğrencilere kodlama alışkanlığı kazandırmak için optik form hazırladık. Bu sayede deneme sınavlarına hazırlık da yapmış olacağımızı düşündük. Hatta bir adet düşündürücü soruya gel tarzı soruya yer verdik. Böylelikle her seviyede öğrenciye hitap eden bir çalışma olacağına inanıyoruz.

Mini Test Soruları Pdf

4. sınıf mini test 20 soru olarak hazırladık. İlk olarak okuma anlama metni ve bununla ilgili iki adet soruya yer verdik. Mesela :

-ikinci olarak eş, zıt anlamlı kelimeler ve eş sesli kelimeler ile ilgili sorulara yer verdik.
-Ardından 4. sınıf yazım yanlışları, noktalama işaretleri, atasözleri konularına yer verdik.
-Sonrasında matematik doğal sayılarda toplama işlemi konusu özel hazırlanmış sorular.
-Buna ek olarak doğal sayılarda çıkarma işlemi ve toplama işleminde tahmini sonuç sorularına yer verdik.
-Yan sıra 4. sınıf Besinler konusunun değerlendirme sorularına hazırladık.
-Son olarak da sosyal bilgiler milli kültür ögelerimiz konularına yer verdik.

Mümkün olduğunca sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz. Aynı şekilde paylaşarak birçok kişinin yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook https://www.facebook.com/groups/774188919734541

İnstagram adresimiz https://www.instagram.com/sonerhocanet/

Pinterest adresimiz https://tr.pinterest.com/sonerhoca01/pins/

Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCPJyxZUNYBcuO7C2LHDR77w

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?