2. Sınıf Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi – 1

2. Sınıf Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi – 1

2. sınıf onluk bozarak çıkarma işlemi konu anlatımı, etkinlikleri, örnekleri, çalışma kağıdı, 2. sınıf eldeli çıkarma alıştırmaları pdf . Etkinliğimize konu anlatımı ile başlıyoruz.  Onluk bozarak çıkarma işlemi yaparken ise eksilen kısımdan bir onluk alırız. Önce çıkarma işlemine kolay bir şekilde yapabiliriz. Şimdi bazı örnekler yapalım ve onluk bozarak çıkarma işleminin nasıl gerçekleştiğini beraber öğrenelim. 55 – 18 5 birlikten 8 birlik çıkmaz. Bu nedenle 55 sayısının onlar basamağından bir onluk alıp birler basamağına ekleyelim. Çıkarma işleminde eksilen ve çıkan sayının yeri değiştirilemez.

2. Sınıf Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi Konu Anlatımı ve Etkinlikleri

2. sınıf onluk bozarak çıkarma işlemi konu anlatımı ve etkinlikleri çalışma kağıtları 6 sayfadan oluşmakta olup zengin içeriklerden oluşmaktadır. Onluk ve birlikler ile onluk bozarak çıkarma işlemi etkinlikleri. Aşağıda verilen çıkarma işlemlerini örnekteki yapma çalışmaları. Aşağıda verilen çıkarma işlemlerini yapalım. İşlemlerin harfini, sonucun bulunduğu kutucuğa yazarak şifreyi çözme etkinlikleri. Aşağıda sembollerin temsil ettiği sayıları kullanarak çıkarma işlemi yapma etkinlikleri.

2. Sınıf Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi Örnekleri

Onluk bozarak çıkarma işlemi örnekleri ile konuyu pekiştirecek ve çıkarma işleminde hız kazanacaklardır. Eldeli çıkarma işlemi etkinliklerinden sonra problem odaklı sorular ile onluk ve birlik kavramı ile çıkarma işlemi yapabileceklerdir.

Onluk Bozarak Çıkarma Çalışma Kağıdı

Bol örnekli çıkarma işlemi çalışma kağıdı, yan yana onluk bozarak çıkarma işlemi çalışma kağıdı, alt alta 2. sınıf onluk bozarak çıkarma işlemi çalışma kağıdı.

2. Sınıf Eldeli Çıkarma İşlemi Etkinlikleri, Örnekleri ve Çalışma Kağıtları

2. sınıf eldeli çıkarma işlemi eksilen sayının birler basamağındaki rakamın, çıkan sayının birler basamağındaki rakamdan küçük olması ile yapılan işlemdir. 2.Sınıf eldeli çıkarma işlemi etkinlikleri ve çalışma kağıtları ile konuyu pekiştirme imkanı sunuyoruz. 2. sınıf matematik çıkarma işlemleri konu anlatımı, test ve etkinlik sayfalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?