Soner Hoca'yı Takip Et..
2. Sınıf Harf ve Hece Etkinliği – 2

2. Sınıf Harf ve Hece Etkinliği – 2

2. sınıf Türkçe harf ve hece bilgisi, konu anlatımı, etkinlik, çalışma kağıdı değerlendirme çalışmaları, çalışma kağıtları testleri hazırladık.

2. sınıf harf ve hece etkinliği, harf bilgisi etkinlikleri, hece bilgisi çalışma kağıtları, hecelere ayırma, ünlü ve ünsüz harfler pdf. İlk olatak harf etkinlikleri ile etkinliğimize başladık. Örneğin Harf: Seslerin yazıdaki işaretlerine harf denir. Harflerin belli bir sıraya göre dizilmesine alfabe denir. Alfabemizde 29 harf vardır. Buna göre düzenlenmiş etkinliklere yer verdik. ikinci olarak hece bilgisine yer alıyor. Ağzımızın bir hareketiyle çıkardığımız ses yada ses topluluklarına hece denir. Türkçe’mizde heceler en az bir en çok dört harften oluşur. Her hecede mutlaka 1 sesli harf bulunur.

2. Sınıf Türkçe Harf Ve Hece Bilgisi

2. sınıf Türkçe harf ve hece etkinliği, harf bilgisi etkinlikleri, hece bilgisi çalışma kağıtları, heceler yer almaktadır. Birinci olarak verilen sözcük çiftlerinden sözlükte önce gelenlerin altındaki daireyi kırmızıya boyama etkinlikleri yer alıyor. Mesela masa ve mum sözcükleri incelendiğinde sözlük sırasına göre önde gelen sözcüğün altındaki daireyi boyarız. İkinci olarak Ünsüz ile başlayıp ünlü biten sözcükleri eşleştirelim. Buna göre harf bilgisine göre etkinlik tamamlanır. Üçüncü olarak görsellere ait verilen heceleri boyama etkinliği hazırladık. Mesela verilen zürafa görselindeki heceleri işaretleriz.

Harf ve Hece Etkinliği Sözcük Oluşturma

2. sınıf harf ve hece etkinliği sözcük oluşturma çalışmaları kazanımlara göre tasarladık. Bununla birlikte karışık olarak verilen hecelerden yeni sözcükler oluşturma etkinlikleri hazırladık. Ayrıca harf ve hece bilgisine dayalı tablo doldurma etkinlikleri yer almaktadır .Sitemizde yer alan diğer etkinliklere burada ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?