3. Sınıf Artan ve Azalan Çarpanlar

3. Sınıf Artan ve Azalan Çarpanlar

3. sınıf artan ve azalan çarpanlar pdf, artan ve azalan çarpanlar arasındaki ilişki etkinliği, 3. sınıf artan ve azalan çarpanlar çalışması. Bir çarpma işleminde birbiri ile çarptığımız sayılara çarpan, çarpma sonucunda bulduğumuz sonuca da çarpım denir. Çarpanlardan biri azaldığında veya arttırıldığında sonuç da değişecektir. Hazırladığımız etkinlikte artan ve azalan arasındaki ilişkiyi inceleyeceğiz. Kazanımımız 5’e kadar (5 dâhil) çarpım tablosundaki sayıları kullanarak çarpma işleminde çarpanlardan biri bir arttırıldığında veya azaltıldığında çarpma işleminin sonucunun nasıl değiştiğini fark eder.

3. Sınıf Artan ve Azalan Çarpanlar Etkinliği Pdf

Artan ve azalan çarpanlar arasındaki ilişki etkinliği kolaydan zora öğrencilerin keyif alacağı şekilde hazırlanmıştır. Çerçeve içindeki çarpma işlemlerini yapalım. Aralarındaki farkları ve artıp azaldığını altlarındaki kutucuklara yazma etkinliği.Çerçeve içindeki çarpma işlemlerini yapalım. Aralarındaki farkları ve artıp azaldığını altlarındaki kutucuklara yazalım. Aşağıdaki artan ve azalan çarpma işlemi boş alanları örnekteki gibi doldurma çalışmaları. Aşağıdaki çarpma işlemlerini yapalım ve iki işlem arasındaki farkı noktalı yere yazama etkinlikleri. Aşağıdaki artan ve azalan çarpma işlemini yapma ve ikisi arasındaki farkı bulma çalışma sayfaları.

Artan ve Azalan Çarpanlar Çalışma Kağıdı Pdf

Artan ve azalan çarpanlar çalışma kağıdı pdf formatında hazırlanmış olup dilerseniz hemen çıktı alabilir ya da teknolojik cihazlara kolayca gönderebilirsiniz. Verilen çarpma işlemlerini yapma, istenen miktarda çarpanları azaltma ve artırma etkinlikleri pdf. 3. sınıf matematik dersine ait konu anlatımı ve etkinliklere buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?