Soner Hoca'yı Takip Et..
3. Sınıf Kesirler – 1

3. Sınıf Kesirler – 1

3. sınıf kesirler etkinlik, test pdf konu anlatımı pdf, kesirler 3. sınıf çalışma kağıdı, etkinlikleri, 3. sınıf kesirler testi. Hazırlamış olduğumuz çalışmamıza hoş geldiniz. Bir bütünün kaç eş parçaya bölündüğünü ve bunlardan kaçının alındığını gösteren sayılara kesir denir.2/6 , 5/3 , 4/7 , 15/5  birer kesirdir. Kesirler 3. sınıf etkinliğimizde pay, payda, kesir çizgisi gibi konunun temel kavramlarını anlatıyoruz. Bütün, yarım ve çeyrek vb temel kavramları zengin içerikli görseller ile sizler için hazırladık.

Kesirler 3. sınıf Etkinlik Pdf

3. sınıf kesirler çalışmalarımız her sevide öğrenciye hitap etmekte kolaydan zora sistematik bir şekilde hazırlanmıştır. Aşağıdaki görsellere ‘‘bütün, yarım, çeyrek’’ ifadelerinden uygun olanını yazma etkinlikleri. şekillerin boyalı kısımlarını kesir sayıları ile ifade etme çalışmaları. Birim kesirleri gösteren etkinlik ve çalışma kağıtları. Aşağıda verilen kesirleri şekille gösterme testleri. Aşağıdaki kesirlerin okunuşlarını örnekteki gibi yazma etkinlikleri. Bir bölü üç, 2 bölü beş vb.. Şekilleri kesir sayısı ile gösterme ve noktalı yerlere uygun sayıları yazma çalışma kağıtları. 3. sınıf pay ve paydayi ifade edecek etkinlikler. 3. sınıf pay ve payda soruları.

3. Sınıf Kesirler Test Pdf

3. sınıf kesirler test pdf etkinliklerimiz öğrenmeyi pekiştirme amacıyla hazırlanmıştır. Kesirler bütün ve parça arasındaki ilişkiler testi. 3. sınıf bütün parça ilişkisi kesirler soruları testi. Eş parçaları ayırma ve parçaları bütün, yarım ve çeyrek ile ifade etme test. 3. sınıf birim kesirler konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtları. birim kesirler test etkinlikleri.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?